Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől tágulhat ki a pupilla?

Mitől tágulhat ki a pupilla?

Figyelt kérdés
Én eddig a sötétről és drogokról tudtam, hogy okozhatnak ilyet. Viszont én nem drogozom, és elég sokszor észreveszem, amikor tükörbe nézek, hogy nagyon ki van tágulva, pedig nincs is sötét... Mi okozhatja ezt?

2012. júl. 19. 00:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Kitágult pupillák. A pupillatágulat (mydriasis) a pupilla záróizmai (sphincter iridis) bénulásának vagy a tágulást végző izom összehúzódásának következménye. Egyik lehetséges oka az atropin túladagolása (a szemorvosok az atropintartalmú szemcseppeket a szemfenék-vizsgálat során a pupilla kitágítására használják). A kokain- vagy a túlzott alkoholfogyasztás ugyancsak kiválthatja a pupillatágulatot. Egyes érzelmi hatások is mydriasist eredményezhetnek. A szem egyik mozgató idegének, a III. agyidegnek a sérülése egyoldali pupillatágulást idézhet elő.


forrás: [link]

2012. júl. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!