Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak, hogy ne romoljo...

Mit csináljak, hogy ne romoljon mindig tovább a szemem?

Figyelt kérdés

Körülbelül 4-5 éve hordok szemüveget.Az első szemüvegem 1,25 dioptriás volt. Távolra elég homályosan látok. Fél évente szoktunk járni szemorvoshoz, és eddig mindig romlott a szemem. 14 éves vagyok, most van 2,25 dioptriás szemüvegem távollátásra.

Olvasáskor vagy evéskor le szoktam vetni a szemüveget, mert közelre sokkal jobban látok szemüveg nélkül, mint vele. És azt vettem még észre, hogyha sokáig nézek közelre szemüveggel (pl.:olvasáskor, evéskor, íráskor), akkor távolra egy ideig rosszabbul látok.

Egyszer hallottam, hogy apukám mesélte (mert ő is szemüveges volt), hogy katonaságon nem hordta a szemüveget , és megjavult neki, mert most már nincs. Testvéremnek kiskorában volt szemüvege, nem horda, és megjavult. Talán egy éve elvitte anyum őt egy kivizsgálásra, és azt mondták neki hogy 90-95%-osan lát.

Olvasgattam már a témák között, de nem tudtam a kérdésemre rendes választ kapni, ezért gondoltam nyitok egy témát. Néhány témában olyan válasz volt, hogy: ''Hord nekem úgy romlott(Tapasztalat)'', a következő meg hogy: ''Ne hord, nekem úgy javult meg'', úgyhogy nem tudom eldönteni, hogy mi a jó és mi nem.

Valaki megmondaná, hogy mit tudják tenni, hogy ne romoljon tovább a szemem?


2012. júl. 21. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem a szemüvegtől függ, ugyanis az se nem ront, se nem javít a szemeden. Az csak egy segédeszköz.

Fiatal vagy, vannak kezelések amik javítanak a látásodon, van szemtorna. Ha túl sokat gépezel az is lehet gond ami miatt romlik a látásod. A szemüvegtől abban az esetben romolhat ha koszos, karcos, nem megfelelő.

Erre az a jó megoldás lehet hogy kontaktlencsére áttérsz, ha félévente kell új szemüveg akkor egyébként is olcsóbb lenne a kontaktlencse.

2012. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tölts be a 24. életévedet és nem romlik majd tovább.

Nekem 20 éves koromban már nem romlott de 24 az már tuti.

2012. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én 5 évesen kerültem be a szemészetre. Én se látok távolra. A bal szemem -6-os volt ekkor és a jobb még tökéletes. Kaptam egy szemüveget és sokáig kellett ragasztgatni a jó szemem, hogy erőltessem a másikat, de sajnos minden félévben romlott valamennyit. Nekem az orvosok azt mondták, hogy ez azért van, mert a szemem "elkényelmesedik" a szemüvegben és nem erőlteti magát, ezért romlik. Ezzel sajnos együtt kellett élnem. 14 évesen pedig áttértem a kontaklencsére amivel jelentősen jobban látok, olcsóbb is és amióta ezt használom semmit nem romlott a szemem...:)
2012. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszolóknak!

Jövő héten szerdán megyünk szemorvoshoz, mert már itt van az ideje, és megmondnom őszintén eléggé ''félek''.

De sikerült egy kicsit megnyugtatnotok.

Annyit még kérdeznék, hogy (mint az utolsó válaszoló is írta) , nagyobb dioptriás szemüveggel el tudjátok olvasni azokat a táblákat szemüveg nélkül? Mert én alig tudom az első 1-2-3-at, vagy akkor hogyan állapítják meg hogy romlott, vagy javult a szemed ?

2012. júl. 22. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!