Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agysorvadás, agyér-szűkület,...

Agysorvadás, agyér-szűkület, agyér-elmeszesedés ellen mit lehet tenni? Hogy ne romoljon tovább a helyzet, mert tudom visszafordítani már nem lehet. Ötletek? Tapasztalatok? Ami biztos használ?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Sport, mozgás ajánlott. A testsúly rendezése, ha túlsúly van. A koleszterinszint csökkentése. Sok gyümölcs, növény fogyasztása. Húsból a hal, csirkemell, pulyka ajánlott. Étrendkiegészítőket lehet szedni. Pld. fokhagyma galagonyával. Flavin, Életkristály, lecitin, Omega 3,Q10 vitamin, szelén, cink fogyasztása ajánlott.
2011. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Idős néniről van szó, nem sportol, és csak a házban mozog. Ha ki akarom vinni sétálni, akkor is csak ezért nem, azért nem. Túlsúlya nincs, sőt fél év alatt nagyon sokat fogyott, kb 10 kilót, már attól félek ha tovább fogy, teljesen kiszárad. Koleszterin is rendben, vércukra is.

Sok gyümölcs, növény fogyasztása: Annak is örülnék, ha csak keveset enne belőle, de gyümölcsből is csak a "befősztöt".. Húst nem eszik, mert nem tudja megrágni!:)Étrendkiegészítő jó lenne, melyik az, amibe a legtöbb ezekből benne van? Szerinted, a méhpempőt ajánlod?

2011. okt. 26. 18:14
 3/9 anonim ***** válasza:

A legjobb étvágyra, és leromlott szervezetre az Avemar. Tudom, hogy ez rákosoknak az étrendkiegészítője, de nekem is orvos ajánlotta. Nagymérvű fogyást is rendbehoz, de elég drága kb 12000 Ft egy hónapra.Kapszulában is kapható. Por alakban elég rossz ízű, de ez utóbbi gazdaságosabb. Ha nincs rá ennyi pénz, a következő a Béres csepp, B12 injekció. B max nevű multivitamin nem túl drága és DM-ben kapható kb 1000 Ft. Sok folyadékot kellene adni az idős hozzátartozónak, hogy ne száradjon ki és ne romoljon tovább az állapota.

Mielöbbi jobbulást kívánok!

2011. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a néni?
2011. okt. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

82 éves, de fizikálisan még majdem mindent megcsinál, csak sokat szédül. Enni nem bír, de inni iszik.

Annyi bogyót ajánlottatok, hogy nem tudok dönteni, melyik lenne a jobb számára. :)

2011. okt. 27. 20:48
 6/9 anonim ***** válasza:

82 éves!

Békén kell hagyni, nem gyötörni. Szépen el fog aludni...

2011. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Aludni???

Ezt biztos nem fogom hagyni, és mindent meg fogok tenni, ami csak tőlem telik, hogy minél tovább köztünk legyen, és minél jobb egészségi állapotban, amennyire csak lehet!

Rajtam múlik az élete...

2011. okt. 29. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Vedd meg az Avemart amit ajánlottam, meglátod használni fog.
2011. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Aludni???

Ezt biztos nem fogom hagyni, és mindent meg"


Igen, ez az élet rendje. Egy 82 éves másként gondolkodik az életről, mint te Én nem azt mondtam, hogy altasd el, hanem azt, hogy tedd szebbé, békességessé ezt az időt, ami hátra van. De ne nyújtsd gyógyszerekkel, vegyszerekkel.

2011. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!