Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha veszek egy hónapig használh...

Ha veszek egy hónapig használható kontaktlencsét, akkor egy hónap múlva mindenképp le kell cserélni, vagy 30 használati nap után? (mivel nem minden nap használnám)

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha nem minden nap használod akkor szerintem nem kell lecserélni de ha már az öszeset használtad akkor igen!
2012. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az egy hónapos időtartam afféle "irányidő". Lehet, hogy előbb beszennyeződik, lerakódás képződik rajta, és akkor már nem komfortos, de bírhatja tovább is, főleg, ha nem minden nap használod. Érezni fogod.
2012. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. júl. 22. 11:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem kell lecserélni egy hónap múlva, ha nem használod minden nap. Nekem 2hetes lencsét adott a doki, csak 7végén használom, meg néha ha elmegyek valahova hétközbe, de az ritka, így a 2hetest hordhatom hónapokig. Én számolni sem szoktam igazából, mert ha már nem jó akkor érzem és cserélem.
2012. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Reméltem, hogy nem kell majd :D

Köszi a válaszokat :)

2012. júl. 22. 11:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Le kell cserélni egy hónap után. Ha heti 2-3szor viselnéd, akkor vegyél napit. Higiénikus, mindig tiszta, nincs felrakódás, nem kell folyadék, nem kell vele vacakolni. Nekem bevállt.
2012. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

havi lencse = 30 alkalom (alkalom alatt azt értem, hogy reggel be, este ki) nem azt jelenti, hogy elsején felbontod, és ha csak 2 hétig használod a hó végén ki is kell dobni.

viszont túlhordani nem javasolt, komoly gondok lehetnek belőle!

2012. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Felbontástól számított 1 hónap múlva a lencse cserére szorul! Onnantól már túlhordottnak minősül, ami tényleg komoly gondokat okoz.

30 alkalom lehetne az előző válaszoló szerint akár 15 hét is, ha heti kétszer viseli valaki a lencsét, ami viszont nagyon hosszú idő. Higiéniai szempontok szerint sem jó hosszabb ideig viselni a lencsét. Sok baktérium, gomba is megtelepszik rajta, amit mondjuk én nem szívesen tennék a szemembe még 2 hónap múlva is. :S Belegondolni is rossz.

2012. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ha már érzed a lencsén, hogy nem jó, akkor az a lencse már régebb óta nem megfelelő. Az apróbb lerakódásokat a lencsén nem lehet érezni, de már rontják a minőségét.


Ezt nekem szakember mondta, de gondolom a havi lencse=30 alkalom=több havi lencse elvet is valamiféle szakember sugallta.

Dönts belátásod szerint, de én a szememmel nem játszok, kettő van csak belőle, és az sem a legjobb. :S

2012. júl. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23:34-es vagyok. Nekem ezt mondták az optikában, ezért írtam ezt. Persze ez is csak úgy jó, hogy a folyadékot rendszeresen cserélgeted, még akkor is ha nem hordod, és így elvileg semmi baj nem történhet.
2012. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!