Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen kontaktlencsét javasolt...

EffyStonem96 kérdése:

Milyen kontaktlencsét javasoltok, és nagyjából mennyibe kerülne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Eddig egy naposat használtam, de nem minden nap. Most fog elfogyni, és szeretnék havit. Ami most van, az Acuvue, 8,5-ös görbület. A jobb -1,50, a bal -2,25 dioptriájú. Nem tudom milyen fajta lehetne nekem. Persze el fogok menni optikushoz, csak előbb tájékozódni szeretnék, főleg az árakról. 6 hónapra mennyibe kerülne? És ha nem hordom minden nap, akkor is ki kell dobni a felbontás utáni 30. napon, vagy csak a kb. 30. alkalom után? Köszi a segítséget!

2012. júl. 24. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A 30 nap felbontástól számít. Emiatt ha nem hordod minden nap lehet, hogy olcsóbban jössz ki a napival.
2012. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem felbontás után 30nappal kell kidobni, hanem 30 nap tényleges használat után. Ha te csak hétvégén hordod mondjuk akkor egy doboz lencse nagyon sokáig elég lesz. Sokkal jobban megéri mint a napi. Az alapján amit leírtál szinte bármilyen márkájú lencse jó neked, de valójában meg ugye ez csak próbalencse után derül ki... biztos akad olyan ami kényelmetlen, nem bírná a szemed. Nekem is volt sok ilyen.
2012. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!


Én sokáig hordtam lencsét, és úgy tudom, 30 nap után kuka, akár hordtad, akár nem. És ha nem hordod, akkor is naponta cserélni kell alatta a folyadékot, szóval macerás.


Mostanában tértem vissza a lencsére, de szintén nem mindennapi használatra, csak erős napsütésben kell, sporthoz, eseményhez. Kalkuláltam és a napi lencse mellett döntöttem. Így valóban addig tart a lencse, amíg én szeretném, nem kell hozzá folyadék és sokkal higiénikusabb, mint a havi, kéthavi lencse, hiszen a szennyeződések nem tudnak megtapadni rajta. Érzem is, hogy kényelmesebb.


Nekem ezt ajánlották, szintén Acuvue, és be is vált:

[link]

Optikusnál voltam, a próbalencsék ingyen voltak, a havi adagom, azaz 2 X 30 darab lencse viszont 20.000 Ft lenne a boltban, mivel nekem is különböző dioptriájú a két szemem. Ezen az oldalon viszont fele annyiba kerül és ingyen kiszállítják júliusban PickPack pontba, egyébként meg 15ezer Ft felett ingyenes bárhova. Viszont ehhez tudnod kell a kívánt lencsék pontos adatait, így mindenképpen menj el megvizsgáltatni a szemedet, hogy friss adataid legyenek. Így itt fogom megvenni, amint elfogynak a próbalencsék (2 X 10 darabot kaptam). Ezen az oldalon válogathatsz kedved szerint, szerintem megéri.

2012. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bausch and Lomb Softlens Daily Disposable-t használok, nekem bevált, 2x30 db 14ezer alatt volt úgy, hogy az egyik szememre tórikus kell.
2012. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Tünci, én is hasonlót használok még. Mázlis, én egy darab próbalencsét kaptam. Vision Expressbe voltam, ott kellett maradnom, 20 percig bent volt, és ennyi. Azután mentem betanításra és megvettem a két dobozt. Hasonló árra emlékszem, lehet h még egy kicsit több is volt. Köszi a segítséget!
2012. júl. 25. 16:47
 6/6 anonim válasza:
Szívesen. :-)
2012. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!