Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használ itt valaki kontaktlenc...

Használ itt valaki kontaktlencsés kézfertőtlenítőt? Biztonságos?

Figyelt kérdés
Ha fesztiváloztok, kempingben vagytok, sátoroztok, stb, akkor használtok kézfertőtlenítőt? Biztonságos ha pl. egy kempingben nyomok a kezemre? Nem kell hozzá szappan víz se?
2012. júl. 28. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztonságos, erre van kitalálva :) Nem kell se szappan, se víz.
2012. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És hol tudok ilyet venni, dm rossman vagy hol? Gyogyszertar?
2012. júl. 28. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha arra a gélre gondolsz ami elpárolog, abban alkohol van ami a lencsének nem jó, tehát a kezed mindenképp meg kell mosni szappanos vízzel utána. Akkor pedig már a fertőtlenítő szükségtelen.
2012. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen drogériás gélek nem jók önmagukban. Ha használtál már ilyet, biztos érezted, hogy ragad utána, meg tiszta szösz, ami nem épp jó lencséhez. :D Meg azért maradnak belőle mindenfélék a kezeden, amit ha a szemedbe kensz... nos.

Az alkohol nem para, elpárolog pillanatok alatt. Ha utána lemosod vízzel, akkor szerintem tök oké. Azért egy fesztiválon nem mindig van lehetőség alapos szappanos kézmosásra ugye, sztem így biztosabb. A csapot viszont ilyen helyeken ne te zárd el, kérj meg valaki mást, mert 8000 ember fogta meg előtted, és sztem nem túl higiénikus.

2012. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!