Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan működik ez a kontaktlen...

Hogyan működik ez a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas ilyen téren, körülbelül egy hónapja van szemövegem az orvos irta fel, én pedig kiváltottam. De egyszerűen nem tudom megszokni, pedig próbáltam. Nagyon nagyon zavar. Olvastam hogy van napi, 1-2 hetes, havi stb.. kontaktlencse. EGyáltalán hogyan kell használni, úgy értem hogy mikor kell kivenni stb... 1 hónaposra gondolok.

+ legolcsóbban egy hónapra mennyiből lehet ezt kihozni?


2012. aug. 2. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Reggel berakod, este kiveszed. Havi lencse a leggyakoribb, legolcsóbb. Hogy mennyi az attól függ neked milyen kell, cilinderes drágább, normális dioptriásat már kapsz 5-6000 ft-ért is ami 3 hónapra elég.
2012. aug. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem elég hogy megveszed a kontaktlencsét, még tároló folyadék is kell hozzá.

Nekem a kontaktlencse és a folyadék együtt 10.000ft és 3 hónapig elég.


Reggel beteszed és este pedig kiveszed lefekvés előtt. Úgy tudom 16-20 órát lehet folyamatosan a szemben, nekem ennyit gond nélkül bír a szemem. Olvastam már 8 óráról is.


Vannak esetek amikor nem hordhatod. Ilyen nátha, láz, allergia.

Ekkor szükséged lesz a szemüvegre tehát meg kell tartanod.


Ha van kérdésed akkor írj nyugodtan, akár privátban.

2012. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!