Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tegnap vettem észre, hogy...

Tegnap vettem észre, hogy mintha eltolódtak volna a szemgolyóim egymástól: egyik kintebb van, mint a másik. Nektek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Egy hónapja szenvedek a szemeimmel, dagadt, száradt, fájt stb. Voltam egy szemésznél is, aki részletesen megvizsgált, de nem talált semmi rendelleneset. Akkor annyiban volt más a helyzet, hogy a jobb szemhéjam enyhén meg volt duzzadva. Kaptam szemcseppet, meg allergia gyógyszert is, amit szedtem, de az nem használt semmit.

A duzzanat vagy 3 napja múlt el, és kevésbé is szárad most már, amit a szemcseppnek tudok be.

Most viszont, hogy egyforma a két szemhéjam, észrevettem, hogy a jobb szemem kintebb van, mint a bal (vagy a bal tolódott beljebb?), és ha kicsit lefele nézek, a bal szemem láthatóan feljebb csúszik, mint a jobb...

A családtagjaim, barátaim is látták a különbséget, mikor szóltam nekik erről.

Egyébként már a probléma kezdete óta érzem, hogy mintha eltolódtak volna a szemeim, csak eddig nem látszott a duzzanat miatt, csak az én fejemből érződött, na meg abból, hogy nagyon erőlködnöm kell, hogy fókuszálni tudjam a szemeimet, és ne csússzon el a kép...


Most meg vagyok ijedve, hétvégén orvos nincsen, legalábbis ez azért nem sürgősségi eset, hogy oda menjek. Neten nem találok semmi ilyesmit, ezért kérdem itt: valaki tapasztalt-e már bármi hasonlót akár magán, akár ismerősénél?



2012. aug. 11. 09:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, és nincs pajzsmirigy problémám, legalábbis az erre utaló tünetekből a szem dolgon kívül más nem illik rám.
2012. aug. 11. 19:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Pedig simán lehet pajzsmirigyproblémád. Ismerősnél is KIZÁRÓLAG a szemprobléma jelezte a betegséget.

Másik szemész, meg kell említeni, hogy erre is gyanakszol, de más tünet nincs, így vagy ő, vagy a háziorvos fog adni egy beutalót endokrinológiai vizsgálatra.

2012. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!