Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A multifokális lencse nem...

A multifokális lencse nem rontja el a szemet?

Figyelt kérdés
Most készülök csináltatni ilyent. 1 körüli távollátót használok időnként (pl. vezetéshez) és 2,5 közellátót olvasáshoz. Olvasáshoz mindig kell, távolra elvagyok, habár néha egy kicsit homályosan látok, főleg ha sokat van rajtam az olvasó. Azt gondolom jobb, ha ameddig lehet, nem szoktatom hozzá a szemem a szemüveghez. A multit állítólag állandóan viselni kell, ráadásul elég speciális a lencse, tehát gondolom, hozzá kell szoktatni a szemet. Na de mi lesz akkor, ha időnként mégis csak leveszi az ember? Rosszabbul fog a viselése után nélküle látni, mint előtte?
2012. aug. 14. 07:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem semmilyen problémát nem okozott. És már a 2-ik garnitúrát koptatom.Az autóvezetésnél nagyon jó, de a munkám miatt is, ugyanis CNC gépeken dolgozok.

Van rendes olvasószemüvegem is de azzal legtöbbször bénázok, mert megszoktam hogy távolba is látok, de amikor az olvasó van rajtam akkor furcsa hogy a távoli dolgok nem tisztán láthatók.

2012. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!