Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse vizsgálatra hol...

Kontaktlencse vizsgálatra hol van lehetőség? Orvosi rendelőbe? [Lent, több. ]

Figyelt kérdés

Kb.Mennyibe kerül/került nektek a kontaktlencsétek?

Interneten hol érdemes rendelni, vagy az elsőt ne interneten vegyem meg?


Szeretnék kontaktlencsét, de nem tudom, hogyan működik. Ezért szeretnék érdeklődni.



2012. aug. 14. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ofotért pl. Soha ne rendelj, elsőt meg pláne, interneten kontaktlencsét. A vizsgálat ingyenes, ha megveszed a lencsét utána. Elég sokba kerül, érdemes megvárni egy akciót, én így szoktam és akkor 20 ezer alatt megúszom. Ha elmész, felveszik az adataid, megvizsgálják a szemed a lencséhez és "betanítanak". Vagyis megtanítják hogy kell betenni, kivenni, tisztán tartani. Ezután megveszed és mivel felvették az adataid és a vizsgálat eredményeit, ezért legközelebb már nem kell vizsgálni, csak bemész, megveszed és kijössz. Régen volt már az első lencse-vizsgálatom, remélem tudtam segíteni:)
2012. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Interneten rendelve jóval olcsóbb a lencse mint optikában, szóval igen, interneten vedd mindig. Csak az első dobozzal vedd optikában. Mert akkor ingyenes a vizsgálat.

Ofotértben voltam először vizsgálaton, de mehetsz máshova is. Vision express, stb. Szemészeten nem foglalkoznak ilyesmivel, legalábbis nálunk biztosan nem.


Az én lencsém netről 5500 ft negyed évre (optikában 8900 ft lenne), de sokféle lencse van, drágább, olcsóbb. Előre nem tudhatod milyen lesz neked megfelelő.

Pár megbízható oldal:

[link]

[link]

[link]

[link]

Miután majd tudod milyen kell nézd végig hol a legolcsóbb postával együtt számítva és ott vedd meg. Én is így csinálom. :)

2012. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És ha elmegyek ingyenes vizsgálatra, muszáj megvennem a lencsét?

18 év alatti vagyok, változhat még a szem problémám.

2012. aug. 15. 08:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem csak akkor ingyenes a vizsgálat, ha megveszed utána a lencsét. Ha nem akarod megvenni, akkor pénzt kérnek érte.
2012. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!