Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha utólag derül ki, hogy...

Ha utólag derül ki, hogy mégsem jó a szemüveg, még vissza lehet menni reklamálni? :S

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a szemüvegemet, és ott, ahogy felvettem, nem tűnt olyan gáznak, de itthon már úgy érzem, hogy nem jó. :S A bal szememen az előző lencse -2.25-ös volt, most meg nézem a papírt, és -1.50 van rajta, és hát nem látok jól egyáltalán, pedig mikor a táblán kellett felolvasnom a számokat, akkor mindet jól láttam. :S És egyébként csak a jobb szemem miatt mentem el, mert azzal láttam rosszabbul. :S Lehet, hogy ők rontottak el valamit? :S
2012. aug. 16. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A szemüveg készítése két részből áll:

1. Megállapítják milyen dioptriás lencse kell

2. Optikus elkészíti a szemüveget az adatok (lelet) alapján.

Optikus, ha megfelelő lencsét csiszolt a keretbe, vétlen, jól dolgozott.

A lencse dioptriájának a megállapításához Te kellettél, Te mondtad jól látsz vagy nem, az orvos nem lát helyetted, ő csak a lehetőséget biztosítja a választáshoz.

2012. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt jó. Visszamentem, újra bemérték és ingyen cserélték a lencsét. De az is benne van ebben, hogy igazából - nekem legalábbis - folyamatosan változik a szemem látóképessége... van hogy teljesen jó és nincs is rá szükségem; van hogy homály minden és muszáj felvennem.
2012. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... Én biztos vagyok benne, hogy nem mondtam rosszul semmit, mert mikor a tábláról kellett felolvasni a számokat, teljesen élesen láttam a legkisebbet is, erre kaptam egy használhatatlan szemüveget...

De persze ezt úgysem tudom bizonyítani, úgyhogy szerintem elmegyek, és valahol visszatetetem a régi lencséket, aztán majd elmegyek normálisan szemészetre, az a biztos...

2012. aug. 17. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!