Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy jó haverom és az ikertestv...

Egy jó haverom és az ikertestvére, évekkel ezelőtt szemműtéten estek át. Azelőtt szemüveget viseltek mindketten. A lánytestvérnek teljesen 100%-os lett a látása a műtét után, viszont a fiútestvérnek az egyik szeme problémás lett?!

Figyelt kérdés
Idő közben csak romlott - romlott a látása, míg nem 90%ban megvakult az egyik szemére. Ennek következtében ,hogy szinte már csak egy szemmel látott, egy oldalra terhelődött mindent amit látott, így a másik szem is teljesen elromlott. Műtéteken esett át, ami teljes mértékben nem segített szegény fiún. Mondhatni teljesen megvakult. Kísérni kell mindenhová, önálló dolgokra nem képes. A kérdés: tud valaki valami gyógymódot, vagy eljárást, hogy nem-e tudnak rajta segíteni? Vagy esetleg a mai világban működik olyan, hogy szem implantáció? A minap találkoztam vele és az apukájával, a szomorúság, a tehetetlenség , az elkeseredettség hallatszott a hangján és hihetetlenül megsajnáltam, hiszen nemrégiben még együtt motoroztunk. Hogyan tudnék segíteni rajta, vagy mivel lehetne egyszerűbbé tenni az életét? Imádott motorozni, mindene volt a motorozás... Sajnálom a fiút nagyon, mert egy nagyon rendes fiatalember, a légynek nem tudna ártani, mindig számíthattam rá. Csak a jó emberekkel történik ez?! Nagyon jó lenne ,ha lehetne valahogy segíteni rajta, mert ez így nem élet neki sajnos. Hihetetlen jó érzés lenne látni , hogy teljes értékű ember ismét, és mindent láthat ugyanúgy, mint a többi ember (van köztük olyan, aki meg sem érdemli) Segítsetek valahogyan. Köszönöm!

2012. aug. 19. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Bizonyos szemkárosodásnál létezik pl. retina átültetés meg ilyenek, de ezt csak vizsgálatok után tudják eldönteni.

Van, ahol sajnos nem változtatható a dolog.

2012. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a látásának javítására nem tudok tanácsot mondani, de az életminőségét lehetne javítani nagy mértékben, ha felkeresné a helyi vakok egyesületét.

Ott Már az is sokat segítene neki,hogy találkozna más vak emberekkel, akiktől tanulhatna vakon élni, láthatná, hogy annyi látással is sok mindent meg lehet csinálni...

Ezen kívül az egyesület ajánlhatna neki helyi szervezetet, ahol a vakok elemi rehabilitációjával foglalkoznak. Itt megtanítják az embert vakon élni. Van személyre szabott látástréning is.

Tudom, ez nem az a megoldás amit szeretnél, de amíg a látásának javításának megoldását nem találjátok meg, addig a jelenlegi helyzet lehető leg könnyebb "túlélésén", megélésén kell dolgozni.

2012. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Lehet, hogy van rá megoldás. Nem tudom hogy hallottatok-e a látástréningről, érdemes utána nézni itt a weboldal:

www.szemtorna.hu

2013. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!