Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik lézeres látásjavító...

Melyik lézeres látásjavító szemműtét a legjobb? Hosszútávon melyik jár a legkevesebb kockázattal?

Figyelt kérdés
végignéztem mindet, cPRK, LASIK, LASEK, EPI LASIK, ZYOPTIX, INTRALASIK... mindről írtak sok jót, de most akkor melyik a legjobb? nekem nem az a lényeg, hogy másnapra már ne fájjon rögtön a műtét után, hanem hogy hosszabb távon minél biztonságosabb legyen. minél biztosabb legyen az, hogy nem lesz komplikáció, többé nem romlik vissza.

2012. júl. 2. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én Intralasik-ot választottam, mert nagyon meggyőző volt, amit írtak róla. Utólag olvastam olyasmit, ami nem tetszett, például, hogy a lebeny sosem heged tökéletesen vissza, csak letapad, és az elvágott idegek, amik a szem szárazságát érzékelik, szintén nem forrnak össze, ami azt jelenti, hogy a műkönnyre talán mindig szükség lesz. A lebennyel kapcsolatban (Lasik, Intralasik) azt olvastam, hogy nagyobb mechanikai erőhatásra elmozdulhat. Ennek kicsi a valószínűsége, de megtörténhet.

A PRK-ról meg azt olvastam, hogy lekaparják a szaruhártya legfelső rétegét, ami szintén maradandó károsodást okoz, mert a Bowman hártyát is eltüntetik, ami az UV védelemben játszik szerepet, de igazából ez nem bizonyított.


A PRK a kockázatmentesebb beavatkozás, mindenhol azt olvasom, viszont lassabban gyógyul, fájdalmasabb, és több hétre kiesel a munkából, szigorú megkötések vannak fél évig.


Az Intralasik és a PRK között kell szerintem döntened. Az előbbi a legmodernebb eljárás, az utóbbi meg a legbiztonságosabb.

2012. júl. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos választ.

akkor úgy tűnik hogy a PRK a szimpatikusabb nekem, jól tűröm a fájdalmat, csak hosszútávon legyen biztonságos.

2012. júl. 5. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!