Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy ilyen baja...

Lehetséges, hogy ilyen baja legyen a szememnek?

Figyelt kérdés

Nagyon enyhe rövidlátásom van, de nem kell rá szemüveg,-0.5.

Ha valami túl messze van és nem látom rendesen, de ráhunyorítok akkor sokkal jobban látom. Ugye ettől még nem vagyok kancsal vagy bandzsal?



2012. aug. 23. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem. Tegyél egy próbát és rájössz a lényegre. Csinálj egy zacskót papírból úgy, hogy az alja ne legyen teljesen összezárva, hanem legyen rajta egy kb. 2-3 cm. átmérőjú lyuk. Nézz bele a zacskóba és az alsó lyukon tisztán, remekül fogsz látni. Még olvashatsz is! Ez történik hunyorításkor is.
2012. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Pl: Amikor elnézek a kertbe és hunyorítok akkor sokkal élesebben látok mindent. Még akkor veszem ezt talán a legjobban észre ha pl látok egy világítós reklámtáblát a sötétben, ha távolról nézem egyáltalán nem látom, hogy mi van ráírva, de ha ráhunyorítok akkor tökéletesen látom.

Ez is természetes?

2012. aug. 23. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetes, igen.
2012. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez jelzi, hogy rossz a látásod.

Ha csak hunyorítva látsz, érdemes lenne visszamenni a szemészetre. Fél dioptriára is már érdemes szemüveget csináltatni, mert hajlamos tovább romlani, na meg ha nem látsz ugye...

Kancsal nem valószínű, hogy vagy, nyugi, de pl. lehet, hogy cilinderes is a látásod, azért s életlen a kép, vagy tovább romlott a szemed és már nem is 0,5-ös.

Anno én is valami 0,5-tel kezdtem, de ááááá, nem kell szemüveg. Aztán két hónap után már 1,0... :S Szóval érdemes rendszeresen ellenőriztetni, főleg, ha vezetsz is pl. vagy ha még 20 alatt vagy, mert akkor pláne hajlamos gyorsan romlani.

2012. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Létezik olyan szemüveg, aminek a lencse helyén egy fekete fedőlapján számtalan kicsi lyuk van. Ez egy un.látásjavító szemüveg, ára 5-6 ezer forint./nekem van/ Ezzel kellene TV-zni, de én már vidáman olvasok is vele.
2012. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!