Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 1.5 dioptria. Szükséges...

1.5 dioptria. Szükséges álandóan szemüveget hordanom?

Figyelt kérdés

Ma voltam szemészeten és megállapították hogy rosszul látok távolra (1.5-ös dioptria). Pár nap múlva lesz szemüvegem.

A kérdésem főleg azért tettem fel mert a szemem 90%ban közelre használom (számítógépen töltök sok időt, monitor mellett végzem a munkám is) és közelre nincs gondom a látással. Tehát attól hogy közelre használom a szemem legtöbbször, akkor is viselnem kell/kéne a szemüveget?

És még egy kérdésem lenne: Örökre szemüveges leszek, vagy ez tud javulni idővel?


Köszönöm előre is!


20 vagyok.


2012. aug. 27. 20:18
 1/9 anonim válasza:
Szerintem ne használj állandóan szemüveget, mert csak rosszabb lesz a szemed tőle, javulni 99%, hogy nem fog. Nekem is csak romlott a szemüvegtől, mióta kontaktlencsét hordok, valahogy beállt. De megjavulni sosem fog, talán csak műtéttel.
2012. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem használj szemüveget állandóan. 16 évesen kaptam én is szemüveget, mert messzire nem látok jól. Én sem használtam állandóan, mivel én is gépeztem főleg, plusz újság, ilyesmik. 1.25-ről indultam. Rá 2 évre már 2.0-s szemüveg kellett. Eleinte nem is hordtam azt sem, még tovább romlott. Azóta hordom reggeltől estig, és annyira már nem romlik. Persze tökéletesebb sem lesz. A mínuszos szemet lehet műteni, persze elkérik az árát.
2012. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez de jó :D Egyik azt mondja használjam állandóan, másik azt hogy ne :D

Nos akkor?:P

2012. aug. 27. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
A szemüveg csak segédeszköz, nem attól romlik a szem hogy hordod vagy hogy nem hordod. Teljesen mindegy, ha neked nem kell mert közelre jól látsz akkor ne hordd, ha kell akkor meg hordjad.
2012. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2012. szept. 1. 18:06
 6/9 anonim válasza:
90%
Az én szemem így lett elrontva. Fiatal voltam, és amikor a doki muatatta, hogy hogy látnék tökre tetszett, hogy mindent élesebben látok, ezért éjjel-nappal hordtam és mindig erősebb kellett. Most 7-es a szemem és alig látok szemüveg nélkül, tehát teljesen elcseszték. Szerintem semmiképp se hord állandóan.
2012. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Huhh :/

köszi neked is a választ!

2012. szept. 9. 22:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Első hülyeségeket beszél, másfél dioptriával én hordanám, legalábbis az utcára. Amikor nem zavar, hogy homályosan látsz távolra, akkor ne hordd. Lézeres szemműtéttel meg lehet gyógyítani, csak kissé drága (legalábbis az INTRALASIK).
2012. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj, ne hordd!
2012. nov. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!