Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A tág pupilla mit jelent?

A tág pupilla mit jelent?

Figyelt kérdés
Nekem most tűnt fel, de lehet mindig is megvolt, szóval, hogy extrém világos helyzetektől eltekintve a szokásosnál nagyobb a pupillám. Ez lehet valami betegség jele?
2009. júl. 27. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Csak óvatosan és nem gyanakodva kérdezem meg: nem szedsz valami anyagot? Ha semmit, akkor is előfordul zöldszemű embereknél.
2009. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak a zöldszeműeknél hanem a kék szeműeknél is előfordul. Nekem is kék szemem van és ugyanígy vagyok mint te és nem szedek semmit
2009. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
természetesen nem szedek semmit, és zöld szemű vagyok
2009. júl. 27. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Első válaszoló vagyok. Akkor nyertem! Szép lehet a zöld szemed a nagy pupillákkal! Vigyázz rá!
2009. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
akkor is tágul a pupilla ha rövidlátó vagy.ha nem akkor nem tudom de ellenőrizd szemed látását azért.
2009. júl. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
rövidlátó vagyok, vagyis szeműveges
2009. júl. 27. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
És mekkora a pupillája annak, aki zöld szemű rövidlátó és füvezik?
2009. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
És barna szeműeknél is, azaz mindenkinél előfordul. :) Én ennek már utánanéztem, engem is úgymond zavart, avgyis különleges volt, barátom mindig mondta. De az szép, ha valaki alapból ilyen, erre csak büszkék legyünk! Voltam orvosnál is, megvizsgált, mondta, hogy semmi bajom, ez normális. A neten is utánanéztem, ott azt találtam, hogy aztért tág, mert nagyon kívánunk valakit... Én esetemben ez még be is jön.
2009. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én zöld szemű vagyok és rövidlátó. Szerintem nem nagy a pupillám. Bár szokták mondani, hogy szép a szemem. Szerintem ez egy átlagos szem, de ezek szerint nem.
2009. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A pupilla változó méretéből, alakjából következtetni lehet a szellemi és fizikai teljesítőképességünkre is: a tág pupilla magas szellemi aktivitást jelez, a szűkebb viszont enervált működésre utal.

innen:

[link]

2013. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!