Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha fiatalon szemüveget kell...

Ha fiatalon szemüveget kell hordanom, később romlani fog a látásom?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és 2 éve hordom a szemüveget. Az egyik lencse -0,5, a másik sima üveg. Romlani fog még? Úgy tudom a szülésnél is romlik a szem. Ez igaz?
2009. júl. 31. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy romlani fog. Mivel minuszost viselsz, inkább javulni fog a látásod. Ne hallgass a vészmadarakra, miszerint a szülsénél tovább fog romlani. mert ez sem valószínű.
2009. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, ha nem történik valami direkt hatás. Nekem kb. 12 éves koromban lett szemüvegem, most 24 vagyok, tavaly nyárig ugyanaz volt a dioptriám, azóta is csak azért romlott, mert egy rovarcsípés miatt (amire allergiás vagyok) tartósan megsérült, tehát 11 évig nem romlott semmit, és nem romlott volna azután se, ha ez a sérülés nem történik meg.

Mivel mínuszos a szemed, egy idő után még javulhat is. Anyukámnak 40 éves kora fölött kezdett javulni a szeme, neki is mínuszos. Még hord szemüveget, de már van, hogy egyáltalán nem is kell neki, idén lesz 50 éves.

2009. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. júl. 31. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Még egy apróság, hogy öcsémnek is hozzád hasonlóan lett szemüvege gimiben, aztán néhány év elteltével, mikor ismét volt szemvizsgálaton a jogsi tanfolyam miatt, megállapították, hogy többé nincs szüksége szemüvegre, mert tökéletes a látása. Ez is megtörténhet. :-)
2009. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, viszont az biztos, hogy nem romlik jobban a szemed, mint annak, aki nem hord szemüveget. Akkor romlana jobban, ha nem hordanád, pedig kell. A szülésnél szerintem nem feltétlen romlik a szem, de van, akinek ebből problémája van és akkor császározzák. Nem tudom, hogy mi ott igazán a probléma, csak onnan tudom, hogy volt 1 lány a kórteremben, akit emiatt császároztak elővigyázatosságból...szóval gondolom, hogy ha olyan jellegű a problémád, az orvos tudja és akkor programozott császár van. A császártól ne félj, nem gáz. Én is kétszer túléltem.
2009. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is, az öcsémnek is, meg a nagylányomnak is ugy volt, mint ahogy a 22:01-es válaszoló irta. Idöközben nekem megint kell szemüveg, de csak pár éve, 45 éves korom óta, de ez az öregedés miatt.
2009. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! Megnyugodtam!:)
2009. aug. 1. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!