Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 16 éves vagyok és már 8 éves...

16 éves vagyok és már 8 éves korom óta szemüvegem van, azóta folyamatosan romlik a látásom. A bal szemem -4-es a a jobb pedig -3,25-ös. Lehetséges esetleg hogy ez egy idő után vaksághoz vezet? :SS

Figyelt kérdés

#Megvakulhatok?
2012. szept. 7. 23:34
 1/8 anonim válasza:
82%

Felnőttkorban általában megáll a romlás. De egy szemorvos bővebb tájékoztatást tud erről adni, nyugodtan kérdezz, ha vizsgálatra mész legközelebb.


Ha nem betegség okozza a rövidlátást (pl. szürkehályog) akkor nem kell vakságtól tartani.


Nekem 12 éves korom óta van szemüvegem (akkor -2-es volt), most 25 éves vagyok és -4-es.

2012. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár éve beállt 6-7 között valahol, pontosan meg nem tudnám mondani, hol. Azóta nincs jelentős romlás, bár tény és való, hogy közben elkezdtem béres szemerőt szedni, és tudatosabban táplálkozni, hogy a megfelelő vitaminokat bevigyem. Nem tudom, ennek mennyi köze van hozzá, hiszen állítólag magától is megáll a romlás valahol 18 felett... //20/L
2012. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Néhány év múlva meg fog állni a romlás.

Nekem 16 éves koromban már 6, illetve 8 dioptriám volt, és az egyik 12-nél, a másik 16-nál állt meg. Érdekes módon a 16 dioptriás joban korrigálható volt, mint a másik.

Sajnos a nagyfokú rövidlátás különböző szövődményekkel jár: ahogy nyúlik hátra a szem, elpattannak az erek a retinán, és különböző gyulladásos folyamatok zajlanak rajta. Nekem a 16 dioptriás szemem épp a sárgafoltnál vérzett be 42 éves koromban, és emiatt azon a szememen elvesztettem a centrális látásomat.

A látásvesztés három leggyakoribb oka közül az egyik a nagyfokú rövidlátás, másik kettő a glaukóma (zöldhályog) és a cukorbetegség.

De te a négy dioptriácskáddal nem vagy sehol, úgyhogy nyugi.

2012. szept. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

saját tapasztalat, hogy a nővéremnek például nem is kellene szemüveg, mivel a szeme nem azért romlik mert rossz hanem mert egy konkrét betegsége van a szemének. így elvileg tök mindegy hord vagy nem szemüveget. ez úgy derült ki, hogy sokáig mondogatta, hogy hiába csináltatunk új szemüveget nem lát jobban. már kezdetben is furcsa volt, hiszen a családban (apáék, anyáék családjában) senki sem szemüveges. persze szüleim mindig mérgelődtek, hogy miért nem lehet normálisan bemérni az orvosnak.. aztán elegük lett és felmentek Pestre klinikára. ott derült ki ez a konkrét szembetegsége.

ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztos neked is ilyen van, mert ez eleve ritka, hogy ilyen konkrét dolog, de érdemes jobban kivizsgálni, mert sokszor alapból rossz szemüveget írnak fel!

2012. szept. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most hogy elolvastam rájöttem,hogy az én szemeim még nem is olyan rosszak, de azért a jövő hét folyamán veszek rá vitaminokat :)
2012. szept. 8. 11:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 18-20 éves koromban állt meg a szemem romlása.

Addig évente negyed, vagy fél dioptriát romlott.

2012. szept. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én is rettegtem ettől tizenévesen. Én is 8 évesen kaptam, és nekem -5,5-ig romlott mindkettő. De ne aggódj, ez nagyon ritkán vezet ennél komolyabb látáscsökkenéshez, 20 körül meg teljesen meg fog állni.


Nyugi és fel a fejjel!

2012. szept. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
háát nagyon remélem hogy mihamarabb megáll a romlás :S
2012. okt. 3. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!