Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A netről rendelt, boltihoz...

A netről rendelt, boltihoz képest félárú kontaktlencse ugyanolyan jó?

Figyelt kérdés

1 éve van lencsém, az első 2 dobozzal optikában vettem betanítás után, fél évig tökéletes volt. Bausch&Lomb PureVision havi lencséről van szó. Mivel 18ezer volt a 2 doboz netről rendeltem, ahol mindössze 11ezer a 2 doboz, tehát jelentősen olcsóbb. Igen ám, csakhogy pár hónap után látásproblémák jöttek elő. Szemüveggel normálisan láttam, de lencsével nagyon rosszul, néha bökött is mosás ellenére, stb. 1 hónapja cseréltem szemüveget, mert eltörött, de dioptriát nem emeltek, azt mondták az jó. Most elfogyott a lencse, hát bementem vizsgálatra. A nő azt mondta tuti a lencse minősége miatt voltak gondok és azt mondta soha ne rendeljek netről(lencsék.hu volt amúgy), mert kétes a minőség és szerinte ha 5%-nál nagyobb az árkülönbség akkor átverés. Viszont bemérés után az egyik szememen emelt egy negyedet és új márkájú próbalencsét adott.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy hihetek-e neki és valóban kétes minőségű a netes lencse vagy szimplán az volt a baj, hogy kellett az a kis emelés? Fura volt amúgy, mert hozzászoktam a látásromláshoz, de ez valahogy más volt, néha közelre is rossz volt.


2012. szept. 21. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem bratyóm rendel netről, teljesen jó neki.
2012. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A neten árult lencsék ára azért sokkal olcsóbb mert ott nincs bolt, ott nem kell üzletet fenntartani és dolgozókat/orvosokat fizetni. Boltban ezeket is te fizeted gyakorlatilag, mert benne van a lencsék árában.


Purevisionnal nekem is ugyanilyen gondjaim voltak egyébként, szerintem nem egy jó fajta lencse. Mióta lecseréltem Acuvue-re semmi gondom. Mindig csak neten rendelek. Ők ugyanonnan a gyártótól szerzik, ahogy az optikában is, ugyanolyan boltok, csak az egyik egy netes bolt, a másik meg nem.

Egyszer a posta sikeresen összenyomorgatta a csomagomat, amit visszaküldtem a webshopnak és a cserét már magától a gyártótól kaptam meg. Ezért is tudom hogy onnan rendelik.

A lencsek.hu megbízható oldal, de ezt mutatja is a többezer vélemény róla.

2012. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a boltban egy 3 db-os dobozzal vettem 6 ezer forintért. Utána már a neten vettem, ott találtam 6db-os kiszerelést ami 6ezer volt, tehát annyi mint a boltban a 3db.

Semmivel se jobb a bolti. Azért drágább mert a haszon sok és nem adnak el annyi mennyiségűt hogy kis haszonnal is nagy bevételük legyen. Ott még kifizetik a dolgozókat, a közüzemi számlákat...

2012. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!