Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen a kontaklencse?

Milyen a kontaklencse?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok, de már unom, hogy mindig rajtam kell hogy legyen. 13 éves vagyok, és azt szeretném megtudni hogy milyen a kontaklencse?! Lehet dörzsölni a szemet, ha bent van, meg ilyenek?! Főként olyanok válaszát várom akiknek van kontaklencséjük. Köszönöm!

2012. szept. 19. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Tégy még föl kérdéseket, így elég tág a "milyen" fogalma. Nem, dörzsölni effektíve nem lehet, mert vagy kidörzsölöd a lencsét, vagy elmozdul, de megoldható a dolog.
2012. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem is most lett lencsém. elmentem optikába, megvizsgálták a szemem, kaptam próbalencsét és betanítottak. először nagyon nehéz ki/be rakni, de majd idővel belejössz. nem szabad elkeseredni. egyébként egyáltalán nem érzed, hogyha benn van a lencse, max ha már este kiszárad egy kicsit a szemed. lehet dörzsölni, de azért nagyon erősen ne. nem esik ki stb. én nagyon ajánlom, sokkal kényelmesebb, mint a szemüveg. 16/L
2012. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleinte szenvedés a ki-berakás, de ez csak 1 hétig ilyen, ha azt túléli az ember akkor onnantól jön a tökéletes látás gond nélkül. Annyi baj sincs vele mint egy szemüveggel. Reggel berakod, este kiveszed, ha már megszoktad, ez nem több 1-2 percnél.

Dörzsölni lehet a szemed, de csak finoman.

2012. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!