Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kell mechanikusan tisztítani...

Kell mechanikusan tisztítani a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
A szemész kontaktológus szerint amit kaptam nem kell tisztítani, csak kivétel után beletenni a folyadékba, amit naponta cserélünk. Biofinity a kontaktlencsém, hozzá Opti Free Replenish-t az Alcontól.
2012. okt. 3. 08:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Hoppá, most látom, nem jó helyre írtam ki a kérdést? Át tudom rakni valahogy , vagy újra ki kell írnom jó helyre?
2012. okt. 3. 08:17
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy átkerült:)
2012. okt. 3. 08:58
 3/8 anonim válasza:
Nincs szükség mechanikus tisztitásra.
2012. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. okt. 3. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Eddig én is Opti Free-t használtam, azzal elvileg tényleg nem kell dörzsölni.

Egyébként a folyadékra ráírják, én pl. most újfajtát vettem, arra az van írva, hogy pucoljam meg.

Ha olyanom van simán beledobom a tartóba, de általában berakom a kezembe, pici folyadékkal leöblítem és úgy megy ázni. Főleg, ha pl. a szemfestékemből belemehetett valami csillám, vagy úszni voltam benne, bár ilyenkor alapból kidobásra ítélt lencsében megyek.

2012. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz. Lehet úszni is, vagy csak 30 naponta mész uszodába? :)
2012. okt. 4. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet úszni bármikor, csak vigyázni kell, hogy ne menjen víz a szemedbe. A klóros víz nem tesz jót a lencsének és a szemednek, ki is eshet. Mindig úszószemüvegben úszom, pancsoláskor pedig kerülöm az ugráló gyerekeket. Ha mi ugrálunk, akkor összeszorítom és kinyitás előtt letörlőm a szemem környékéről a vizet.

Én leginkább úgy szoktam, hogy azokat a lencséket, amiknek pár napja van hátra félreteszem és később csak úszni megyek bennük. Esetleg gyakran úszóknak az egynapos lencse lehet jó.

2012. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hova lehet eltenni ezeket? Veszek másik tokot és abban tárolom? Bocsánat az értetlenkedésért.

Ha tárolod, minden nap cserélsz rajta folyadékot?

Hét végén ha nem használom a lencsémet kell akkor is cserélni rajta naponta a folyadékot?

Köszi.

2012. okt. 6. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!