Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A -6.5 dioptriájú szem gyenge,...

A -6.5 dioptriájú szem gyenge, egy 16éves lánynál? Barátnőmnek ilyen a szeme, és én nem is tudtam róla, csak kibukott, hogy még tovább romlik

Figyelt kérdés

nem tudtam milyen a szeme,csak volt szemésznél és -5.75 helyett már -6.5 lett a szeme . és valami olyasmit mondott, hogy a gép többet mért,csak gyengébbet írtak fel neki

ez sok? én nem értek hozzá. de akkor ő szemüveg nélkül hogyan lát?

mert van amikor szemüveget visel,néha kontaklencsét. de olyan még nem volt,hogy egyik se lett volna rajta. amikor együtt alszunk,akkor közvetlenül alvás előtt szedi ki a lencsét,az ágyig meg szemüvegben jön

tehát neki nélküle rossz? pedig a családjából senki nem rossz szemű

mivel vigasztaljam


2012. okt. 14. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A -6,5 bőven erős.
2012. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

és ez mit jelent? meg fog még romlani?

16évesek vagyunk

és ő mit lát amúgy? nem akarom faggatni, nem szereti Ezt a témát

2012. okt. 14. 21:15
 3/20 anonim ***** válasza:

Semmivel nem tudod vígasztalni. Az enyém -3-as, és eszembe nem jut levenni, mert már ezzel sem látok. Az 40-50 cm-re lévő tárgyat már homályosan látom, a több méterre lévőből pedig csak színes foltokat elmosódva.

A mínuszos azt jelenti, hogy távolra nem lát valaki. A pluszos azt, hogy közelre nem lát. A dioptria (szám) pedig azt, hogy milyen erős a szemüveg. Az egyes, a feles gyenge. A hármas már eléggé rossz. Az ötös-hatos sajnos már tragikus.


Utána lehet járni, hogy műthető-e a szeme. Ma már lézeres műtéttel sokat lehet javítani a szemeken, de nagyon sok pénzbe kerül, szemenként kb. 100 000 Ft.

2012. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kb. az orráig lát tisztán, azontúl csak homályosan szemüveg nélkül.
2012. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Emlékszel, milyen az, amikor sírsz, és a könnyektől homályosan látsz? Na, én ennyit látok sírás nélkül. A barátnőd meg valószínűleg még annyit sem.

Hagyd békén és ne piszkáld, épp elég baja van szerintem.

2012. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
ez nagyon erős szemüveg, vagy lencse. sajnos tényleg nagy az esélye hogy még romlani fog. Ha nagykorú lesz lehet érdemes lenne elgondolkozni a műtéten. Vigasztalni semmivel nem tudod, csak támogasd ennyit tehetsz.
2012. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

köszi,jöhetnek még a válaszok!

amúgy beszélt egyszer a műtétről,de azt mondta,hogy ha a kontalencsét nem bírja majd,akkor fogja,de majd ha elmúlt 30 minimum

mert nagyon szereti a kontaklencset, ugyhogy azzal van

nem piszkalom,csak most olyan szomorú volt,hogy ő nem érti miért romlik,meg hogy az egész családbol ő szemüveges,meg a nagyszülők olvasáshoz,de azt se mindig haznalhak

2012. okt. 14. 21:23
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát... nem kizárt, hogy a zseniális kontaktlencséjétől romlott ennyit a szeme. Annak megvannak a viselési szabályai. Ha túlzásba viszi a hordását (nem pihen a szem annyit, amennyit kéne), simán romolhat attól is a szeme.

Felesleges 30 éves koráig várni.

+ Ha netán számítógépes munkahelyre kerül, nem is fogja bírni a kontaktlencsét. Nekem is volt régebben, de nem tudok vele egész nap monitort bámulni, mert iszonyatosan fáj a szemem.

2012. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

hétvégén nem használja. meg csak alkalomszeruen

meg nagyon precíz,olyan tisztam tart mindent,nem hiszem,hogy ere nem ügyelne:)

de amugy jól áll neki a szemüveg szerintem

csak azt mondja annyiba kerül,mint az éves kontak. de nem tudom amugy összegszerűen

2012. okt. 14. 21:34
 10/20 anonim ***** válasza:

Van aki számítógépes munka mellett is bírja a lencsét is. Pl Anyum. Azóta van neki amióta behozták Mo-ra és semmi baja vele.

Az meg hogy mitől romlik nem lehet tudni, nem mindig örökletes a dolog.

2012. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!