Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét pro-kontra....

Lézeres szemműtét pro-kontra. Ki műttette meg a szemét? Mik a tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam róla, hogy rövid műtét, alig 20 percig tart, és az eredmény: jobb a látás, mint valaha. De! Azt is hallottam, hogy pár év után visszaromlik a szem. Rosszabbá válik, mint amikor megműttette. Főleg olyanok hozzászólását várom, akik már megműttették.
2012. okt. 17. 11:43
 1/1 anonim válasza:

2006. januárjában műtötték, -8,5 dioptriás volt akkor a szemem.

2 évig szuper volt, de a melóhelyemen egyszer rengeteg excel táblás feladatom volt, neonfény mellett nepi 8 óra. Visszamantem, megnézték, és fél dioptriát romlott. (nem vissza, hanem tovább - ugyanis a szaruhártya vastagságot mérik, így az értékekből kiderül, hogy visszavastagodott-e a szaruhártya, vagy sem)

A cizsgálat előt megkérdezik, mióta nem romlik a szem, és javasolják, hogy ha olyan, akkor inkább várj még egy évet a műtéttel. (Nekem így volt ugyanis)

Most -0,75-ös lencse kell. De most szemüveggel 120%-os a látásom, nélküle is vezethetnék.


Szóval én 6,5 éve a telefont is úgy láttam, ha az orrom majdnem hozzáért. Most meg mindent látok! :)


Én az Optik Medben műttettem, nagyon elégedett vagyok, mindenkit csak rábeszélni tudok.

Vállalnak garanciát, hogy ha visszaromolna, akkor a) újra műtik, b)visszakapod a pénzt.


Nekem a legegyszerűbb, PRK kezelés volt, akkor 130 ezer volt szemenként.

2012. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!