Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mióta hordasz kontaktlencsét?...

Mióta hordasz kontaktlencsét? Szerinted lehet egy életen át lencsézni?

Figyelt kérdés

12 éve van lencsém, mellette szemüveget is hordok.

Gondoltam szemműtétre de drága, utána sem biztos a jó látás és kockázatos is, a dioptriám miatt csak lasikkal lehetne javítani.

Ugyan a lencse is kockázatos de ezt már megszoktam, soha nem volt bajom tőle.

Van valaki, ismertek olyat aki már 20-30, vagy több éve lencsézik?



2012. okt. 4. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem egész 1,5hónapja. Én is mindenképpen műttetni akartam, de ha így lencsével kitudom húzni 20-30éven keresztül, akkor nem műttetem meg. Ezt majd az idő fogja eldönteni...
2012. okt. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem sokan mondták a műtétet, most jutottam el oda, hogy lenne rá pénz, idő. Csak mégis egy műtét, ráadásul a kockázatosabb. A számok szerint többen vakulnak meg, lesz szembetegségük kontaktlencsétől, de ebben gondolom benne vannak azok a debilek, akik orvosi vizsgálat nélkül vásárolnak, csapvízben tárolják és triplán túlhordják a lencsét.

Mivel az orvos szerint 20 év múlva egyébként is kellene szemüveg, akkor is ha sikerül a műtét, pénzben se érné meg annyira.

Szóval ha mások 50 éves korukig ellencséznek, akkor én miért ne? Ha bajom van tőle kiveszem, de a szemműtét utáni, soha vissza nem növő lebeny örökre ottmarad.

2012. okt. 5. 13:17
 3/13 anonim ***** válasza:
3 éve hordok, semmiképp nem műttetném meg a szemem, mert sose biztos hogy utána majd tökéletesen látok... márpedig csak úgy van értelme. Mivel a szemüveggel nem vagyok kibékülve így nekem az nincs is. Nem tudom mihez kezdenék egy rosszul sikerült műtét után, ha még lencsém sem lehetne.
2012. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
24 évig hordtam kontaktlencsét tavaly lézeroltattam és nagyon elégedett vagyok most 45 éves vagyok
2012. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal a lencse hordásának nincs felső életkori határa. Én addig hordom majd, amíg csak lehetőségem lesz rá. (Bár relatíve kevés ideje, kb. egy éve vagyok rendszeres lencseviselő.)
2012. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én fél éve hordok lencsét. Van egy nő az utcában akinek állítólag 20 éve van lencséje.


Úgy tudom hogy a lézeres szemműtét biztonságos de nem mindenkinek alkalmas a szeme a műtétre.

Aműtét fél millió akkor,a kontaktlencse évente kb 40.000ft, tehát 10-11 évnyi kontaktlencse használat árából meg is van a műtét és az nem 10 évre szól.

Igaz hogy idős korban is kell majd szemüveg de nem állandóan. A szüleim is rosszul látnak közelre de csak olvasásához kell nekik a szemüveg. Simán tudnak tv-zni, vezetni szemüveg nélkül, tehát nem ugyan az mintha rövidlátóak lennének.

2012. okt. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha betartod a kontaktlencse-viselesi szabalyokat -tisztitas, csere idoben- akkor eleted vegeeig lehet kontaktlencsed.
2012. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Elméletileg valóban "örökké" lehet lencsézni, csak volt, akinek sikerült is? Vagy egyszercsak intoleránssá vált a szeme? Több ilyen emberről olvastam, de nyilván akinek baja van az jobban megosztja, mint annak, akinek nincs.


Egyébként alkalmas a szemem a lézerre, de csak Intralasikkel tudnák megcsinálni úgy, hogy utána valószínűleg ne kelljen szemüveg. Az pedig nagyon drága és -lézer ide vagy oda- lebenyes megoldás.

Azt mondták, hogy 40 éves kortól már lehetséges a visszaromlás, azaz rossz esetben 10 évig láthatnék jól az 500 ezres műtéttel. Legrosszabb esetben meg nem sikerül jól a műtét és utána is kell a korrekció, de akkor már nem biztos, hogy tudok lencsét hordani.

Szóval azt hiszem szívesebben maradnék lencsés, ameddig csak lehet.

2012. okt. 18. 14:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Ahogy oregszunk valtozik a konnytermeles. A leggyakrabban ilyenkor elofordulo panasz, hogy szarad a lencse. A konny is kevesebb lehet, ill nem is tapad meg olyan jol a szaruhartyan. Ezt amig lehet, szemcseppel lehet potolni.

A masik meg, hogy a kotohartya sem lesz mar olyan feszes, emiatt kenyelmetlen lehet a kl viselese.

Ezek kb 50 ev folott elofordulo panaszok. Lehet, hogy addigra mar teljesen ma tipusu, sokkal jobb kl-et fejlesztenek ki.

2012. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én 8 éve hordok kontaktlencsét, most 22 éves vagyok és tervezem a szemműtétet. Nekem a szemészem azt javasolta, hogy 22-23 éves kor előtt ne végeztessem el, mert addigra áll kb. be a végleges dioptria. Én kiszámoltam, igaz ezt egy összegben ki kell fizetni, de ahogy én számoltam kb. egy évben 30-40 ezret költök lencsére + 2-3 évente új szemüveg 40-50 ezer ft. Szóval 5-6 évnyi "lencsézés-szemüvegezés" ára egy ilyen műtét. Én remélem, hogy egy örök életre fog szólni a jó látás műtét után.
2012. okt. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!