Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most lett először kontaktlencs...

Most lett először kontaktlencsém, fáj tőle a fejem, természetes ez, vagy adhat okot az aggódásra?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy miután berakom a kontaktlencsét fáj a fejem, ma 3 órát volt benn, az első 2 órában fájt, utána már nem, mióta kivettem azóta is fáj a fejem:/ 3 napja van meg és egyébként egyre jobb, a szemem is jobban szokja, nem is érzem, vagy csak minimálisan, de ez a fejfájás nagyon aggaszt:/ Lehet valami probléma nagyobb probléma miatt vagy az elején még természetes?Másnak is volt ilyen?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. okt. 20. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt először. Fájt a fejem és a szemem az első két-három napon. Lehet, hogy azért, mert az elején még sokáig tart betenni a lencsét, és ez megerőlteti a szemet. A fejem meg azért fájt, mert más dioptria volt, hozzá kellett szokni, és mivel előtte szemüveget hordtam, ami torzítja a képet(domborítja), ezért pár napig ilyen homorúan láttam a dolgokat kontaktlencsével. De a fejfájás a 4-5. napon már elmúlt.
2012. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor fáj a fejem tőle ha nagyon sokáig bent van. Nem lehet hogy túl erős a dioptria? Esetleg rossz fajta lencse?
2012. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1,5-ös mindkét lencse, azelőtt 1,5-ös és 2-es szemüveget hordtam, de a 2-est túl erősnek mondták optikában többször is. Hogy rossz fajta-e nem tudom, nem márkás, magyar gyártmány, de nem tűnik rossznak. Egyébként nem rossz amikor benn van, el tudom viselni simán. Nem lehet, hogy azért, mert előtte nem hordtam folyamatosan a szemüveget?

Azért valamit nyugtatott, hogy nem vagyok egyedüli ezzel :)

2012. okt. 21. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:

A kontaktlencse közelebb van a szemhez, abból mindig gyengébbet szoktak adni mint szemüvegből. Szóval ha neked a 1,5-ös szemüveg is jó, akkor a lencse mindenképp erős. Ez pedig fejfájást okoz.

Ugyanígy a hidrogél lencsék is, amiknek gyenge az oxigén áteresztő képessége. Egy jó lencsének 100 Dk/t fölött van az oxigén áteresztő képessége. Ezekre nem árt figyelni.

2012. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Még párszor megpróbálom, mert nincs rajtam még gyakran, aztán majd kiderül. Érdekes, mert 2 optikában is ezt az 1,5-öst javasolták. Több lencsét sajnos nem tudok venni...
2012. okt. 21. 23:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget.:) Már nem fáj a fejem, simán hordom a lencséket.:)
2012. okt. 25. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Látom, hogy többen megírták, bocs, ha ismétlek. Én 1998-ban kezdtem a kontaktlecsehordást és nekem is úgy "zsibogott" az agyam attól, hogy egyszeriben minden pillanatban és minden irányban tűélesen láttam. Az agynak át kellett erre állnia, hogy ilyen éles lett a látásom. Aztán kb egy hét alatt hozzászoktam.
2012. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!