Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg nincs olyan szemészeti...

Tényleg nincs olyan szemészeti klinika, ahol a diabéteszes beteg látásán/nem látásán tudnak javítani, gyógyítani?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan?
2012. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincsen, mivel ha már valami tönkrement, újat nem tudnak helyére rakni.
2012. okt. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van erre megoldás, de csak bizonyos időn belül fordítható vissza a folyamat. Konkrétan nekem kezdődött ilyen retinipátiás folyamat mindkét szemeben, de már rendbe hoztam. Most ez olyan nagyzolásnak tűnik, "mi az, hogy te magad rendbe hozod amikor az orvosok se tudnak semmit csinálni vele"


Erről azt kell tudni, hogy mi az okozója.

Utána olvasgattam és ennek alapján rájöttem, hogy a túl magas koleszterin szintet ha tudom csökkenteni, az nagyon sokat segít, és segített is.



A diabéteszes betegnél a szervezet összes ereit lassú (a szokásosnál jóval gyorsabb) elmeszesedés, pontosabban elzsírosodás kezdi szűkíteni. A leginkább a hajszálnál vékonyabb kapilláris erek szűkülnek gyorsan. Teljesen el is záródhatnak a nagyon vékony erek, amit utólag már hiába teszünk átjárhatóvá, ott a teljesen megfulladt területeken már túl sokat nem lehet javítani, viszont nagyon érdekes, hogy nálam vissza fejlődött a szemfenéki ödéma és beindult a normális keringés a retinámban. A duzzanat, a vizenyő is szépen felszívódott. Azok a nagyon kicsi területek, ahol korábban látás csökkenés kezdett jelentkezni, már ismét normálisan látóvá vált. Nagyon kicsi részek maradtak vissza, ami kb akkora mint amikor újságot olvas valaki és egy ékezetnyi kicsi részen mintha hiányozna valami kicsi pontszerű rész, de az is egyre inkább regenerálódik, mert ahol korábban kiesett kis részen ott, azokon a nagyon pici pont ill. kici foltszerű részeken is folyamatosan javul. Mondhatom, hogy azok a részek is látóvá váltak, nincs kicsi kiesett rész sem, de csak lassan regenerálódik.


A lényeg a sztatin hatóanyagú koleszterin csökkentő gyógyszer, ami nálam kb három hónap folyamatos szedés után már jelentősen sokat javított. Azóta már jóval több idő eltelt és a korábbi ödémás retinánál, ahol azelőtt volt egy életlenség, az is teljesen kiélesedett és tisztává vált.


Ha a koleszterin csökkentő gyógyszert abbahagynám, akkor vissza térne a szemprobléma és akár teljesen meg is vakulhatnék. Tudom mert próbáltam, de megint elkezdtem szedni, sőt most a 40mg-os helyett 80--ast kértem és tökéletesen rendben tartja a retinámat a diabétesz szövődményétől.


Nem csak a retinát tartja rendben, hanem a szervezet összes ereit átjárhatóan tartja. Gyakorlatilag megszünteti az érelmeszesedést.


Ha még nincs proliferatív érképződés, akkor a koleszterin csökkentő gyógyszerhez lehet még bebveeni Astrix 100 mg-os tablettát, ami meggátolja a vérlemezkék összecsapódását és elkerülhető ezáltal (és a sztatin hatóanyag által) az erekben keletkező elzáródás, az infarktus.


Viszont az Astrix nem szedhető, ha valakinek már kóros érképződés indult el, mert komolyabb bevérzéseket okozhat és vaksághoz vezet. Viszont a koleszterin csökkentő sztatin szedhető, sőt kell is szedni, mert az minden diabéteszes szem károsodás esetében vissza fordítja az erek elzáródását.

2016. aug. 29. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!