Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tegnap elött belázasodtam meg...

Tegnap elött belázasodtam meg fájt a torkom és kontaklencsém van állitlag nem lehet berakni akkor amikor beteg az ember nem is raktam be. és hogy most már csak picit fáj a torkom, már berakhatom?

Figyelt kérdés
13 éves lány
2012. júl. 17. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azért nem szabad berakni, hogy ha a könnyben is vannak baktériumok, ne tudják visszafertőzni a szemed. Szerintem ha már jól vagy visszarakhatod. HA NEM AZ ELŐBB EMLÍTETT OK MIATT KELL KIVENNI, AKKOR NEM TUDOM
2012. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Láznál, megfázásnál nem lehet használni mert visszafertőzöd magad és begyulladhat a szemed.

Torokfájás nem akadály.

2012. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én harminc éve hordok kontaktlencsét, de sose mondta senki, hogy megfázás esetén nem hordhatom. Nem is láttam volna anlkül. Más kérdés, hogy amikor az ember náthás, zavaróbb az idegentest a szemben, mint máskor.

Megjegyzem: én mindig kemény lencsét hordtam, lehet, hogy a lágyak másként működnek.

2012. júl. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én jó pár éve hordok lágy lencsét, lázasan, betegen is hordtam mindig, sose volt belőle semmi bajom.
2012. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor meg vagyok fázva, még alaposabban mosok kezet, mint egyébként, de a kontaktlencse hordását, berakását ez sosem befolyásolta. Lágy lencsét hordok, nincs vele probléma. Laikusként szerintem egy torokfájásért felelős baci nem fertőzi a szemet.
2012. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alaque ***** válasza:

Lassan egy evtizede hordok kemeny lencset, de semmi ilyesmibol nem volt meg bajom. Amugy mintha talan hallottam volna egyszer, regen, anno '56 nyaran meg a sziberiai munkataborban, de mivel nem szivesen hordom a 12 dioptrias szodasszifon szemuvegemet, atsiklottam inkabb a dolog felett. :)


Egyebkent sosem paraztam ra az ilyenekre. Olyan is volt mar, hogy buszon belement valami a szemembe, kivettem a lencsemet (akkoriban mindig volt nalam folyadek), es visszatettem a kovetkezo buszmegalloban. Semmi bajom nem lett. Ja, es ha igazan vicceset akarsz hallani, olyan is volt, hogy buliban kiesett a lencsem, folvettem a foldrol, es folyadek meg minden nelkul visszatettem. Azota sincs semmi baja (a felvaksagon tul) a szememnek. :D

2012. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!