Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemnyomást mi befolyásolhatja?

Szemnyomást mi befolyásolhatja?

Figyelt kérdés
Most voltam szemészeten és 19 évesen állítólag kicsit magas a szemnyomásom. Lehet ez attól mert túl sok algopyrint vettem be fogfájásra? Vagy mert kávét ittam előtte? Súlyfeleslegem van egy kicsi, de nem extrém mértékben, ráadásul még fogytam is mostanság. A vérnyomásomat meg akárhányszor mérték normál értékek között van. Lehet attól, hogy sokat gépeztem vagy túlerőltettem a szemem rajzolás közben? (művész iskolába járok) Nem akarok zöld hályogot kapni :(
2012. okt. 24. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a zöldhályog ha kialakul valakinél, akkor az nem az illető "életvitelén" múlik, nincs olyan, hogy végigzongorázod az elmúlt éveket, vagy hónapokat, és rá tudsz mutatni, hogy na, ettől alakult ki. Csak mikor már diagnosztizálva van, akkor lehet odafigyelni rá, hogy ne menjen fel a nyomás.

Az, hogy erőlteted a szemed, az nem nyomja fel, egész pontosan tegnap kérdeztem a szemorvosomtól:)

Viszont felmehet az idegeskedéstől, a fizikai megerőltetéstől, ha valakinél diagnosztizálva van, akkor egyszerre nem ihat sok folyadékot, sötétben nem ajánlatos tartózkodni, ha vizesedik az ember, az is befolyásolja. Ez utóbbit is épp tegnap kérdeztem. Egyébként röviden azt mondta az orvosom, hogy lényegében minden. De a szem erőltetése, úgy, ahogy te írtad, az pont nem.

2012. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!