Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi idobe telik, amig a...

Racz Zoli kérdése:

Mennyi idobe telik, amig a latas teljesen helyre jon lezeres (PRK) szemmutet utan?

Figyelt kérdés

Multhet csutortokon mutettem meg mind a ket szemem, -2 es -2,75 -os dioptriaim voltak. Mostanra tobbe-kevesbe helyre jott a szemem, tavolra nagyon jol latok, az olvasas viszont meg problemas. Ha jol ertettem, most +1 dioptrias az egyik szemem, a masik +1,5. Az elso 2-3 napban rohamosan javult a latasom, naprol-napra elesebb volt, nehany napja viszont semmi javulast nem tapasztalok. Arra lennek kivancsi, hogy ez mennyire normalis, es, hogy valoban csak ido kerdese amig helyre jon, vagy elofordulhat, hogy igy is marad? Nekem oszinten egy kicsit nagynak tunik a dioptria ahhoz, hogy pusztan a cseppektol meggyogyuljon.


Valaszotokat elore is koszonom.



#szemműtét #PRK #lezeres operacio
2012. okt. 27. 18:24
 1/7 tetris ***** válasza:

Ez igy van jól, ahogy most van. A két szem összefókuszálódása időbe kerül. Nekem legalább 2 hét kellett, mire teljesen oké lett a látásom. Olyan ez, mint amikor új a dioptriás szemüveg. Hozzá kell szokni. Ugyanúgy ehhez is hozzá kell szoknia a szemnek.

Ezek a lézeres mikroszemsebészeti eljárások annyira pontosak, hogy teljesen kizárható, hogy ne lenne 100 százalék a látásod. Ha múlt hét csütörtökön volt a műtét, akkor még bőven van idő, hogy tökéletesedjen a látásod. Nem kell aggódni, ezt most csak egy átmeneti állapot. Úgy fogsz látni a jövő héten már, mint egy sas. Nyugi.

2012. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a gyors valaszt.
2012. okt. 27. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem több éve volt lézeres szemműtétem, de -6-7 körüli dioptriáról műtötték a szemem (borzasztóan nem láttam, egyszerűen már nem volt olyan távolság szemüveg nélkül, ahol még kontúrokat ki tudtam volna venni).

Akkor ott kb egy hónapot mondtak, de két hét alatt nekem is tökéletes lett a látásom.

2012. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi h én nem a kérdésre válaszolok, illetve nem is válaszolok, inkább kérdeznék. 26 éves vagyok, távolra nem látok, -2,5 és -2,75 a szemem. Mennyibe kerül manapság egy ilyen műtét? Illetve mit csinálnak a szemmel konkrétan? Eléggé rettegek pasi létemre az orvosoktól, a szemészeten az ájulás is kerülget.

Bocsi még1x az offért:)

2012. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Semmi problema.


En Szegeden, a KLIN KFT -nel mutottem meg magam, 230 000 forintba kerult, plusz 7000 forint az alkalmassagi vizsgalat (az operacio ara valoszinuleg valtozo).


Az operaciotol egyaltalan nem kell tartani, a szemet erzestelenitik, tehat teljesen fajdalom mentes (az erzestelenites cseppekkel tortenik, ugyhogy nem kell tartani tuszurastol).


En a PRK modszert valasztottam, mert olcsobb es bizonyos esetekben biztonsagosabb mint a LASIK vagy az INTRA LASIK. Az operacio alatt a kovetkezo tortenik: Mielott elkezdenek lezerezni a szemet, egy gyurut helyeznek ra, amibe valamilyen vegyszert csepegtetnek, ez meglazitja a szemeden levo hamreteget amit utanna egy L alaku spaknival levalasztanak. Erre azert van szukseg, mert ezen a hamretegen mikroszkopikus nagysagu egyenetlensegek vannak, es ezek miatt a lezer sugar rossz szog alatt jutna a szembe. Mikor ez kesz, elkezdik lezerezni a szemet (nalam ez kb 5 masodpercig tartott), ezalatt neked egy zold pontot kell nezned, ami az operacio vegere egy nagyobb foltta valtozik. Ezutan egy tapados foliaval letakarjak a szemet, es ugyanugy, ahogy az elsot, megoperaljak a masik szemet is. Az egesz nem tart tobbet 5-10 percnel (plusz kb 15 perc az operacio elott amig hat az erzestelenito). Az operacio utan antibiotikumos cseppeket fogsz kapni, amibol egy hetig naponta kell csepegtetni, hogy ne fertozodjon be a szem.


Kb 2 napba telik amig az epitelium (a hamreteg amirol beszeltem) teljesen visszatapad. Ez a kellemetlenebb resze a dolognak. Ugy fogod erezni mintha homok ment volna a szemedbe, kicsit szur vagy tordel, konnyezik, elofordulhat, hogy nem tudod kinyitni a szemed az idegen test erzes miatt,de ez teljesen normalis. Kapsz fajdalomcsillapitot is amit bevehetsz, ha erosodik a fajdalom, vagy, ha nyugodtabban akarsz aludni. Javaslom kulonben, hogy az operacio utan aludj minel tobbet, segiti a regeneralodast.


Miutan ez a ket nap letelik mar ki tudod nyitni a szemed, a fajdalom nagyreszt elmulik, viszont napszemuvegre szukseged lesz a fenyerzekenyseg miatt. Ettol a ponttol naprol napra jobb lesz (fantasztikus dolog mikor reggel felebredsz es eszreveszed, hogy megint egy kicsit elesebben latsz mint elotte valo este).


Az elso kontroll az operacio utanni napon van, a kovetkezo pedig egy het mulva. Az elson csak az operacio utanni sebeket vizsgaljak meg, a masodikon mar visszaultetnek a tabla ele, hogy lassak, mennyit javult a szemed.


Hogyha erdekel a tema, javaslom, hogy nezz utanna a neten, biztos talalsz reszletesebb magyarazatokat mint az enyem.


Remelem segitettem...Zoli

2012. okt. 27. 20:13
 6/7 anonim válasza:
Köszi szépen, Zoli! Nekem is nagy segítség volt a válaszod!
2013. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Rendbe jött azóta teljesen a szemed?
2013. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!