Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valaki szemüveges, és nem...

Ha valaki szemüveges, és nem hordja a szemüvegét, attól romolhat a szem? Vagy ugyanaz, mintha hordaná, csak akkor "látna is"?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy romlik, mivel akaratlanul is erőlteted , hunyorogsz pedig észre sem veszed.
2012. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Romlik és általában elég rohamosan. Ez tudom elkeserítő, de ez az igazság. És még azt kell tudnod, hogy bizonyos lecsökkent nyers látásélességnél / 0,2 / már nem is lehet javítani a látáson, csak egyes esetekben. De az ritka.

Szóval a jó Isten ezt a két szemet adta, úgyhogy vigyázzunk rá. Ezeknek kell jobb esetben 80 éves korunkig kitartania, másikat nem kapunk és jó még idősebb korunkban is látni.

Nem ? Vagy Te esetleg nem így gondolod?

2012. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így igaz, minden szavaddal egyetértek.Köszi a válaszokat!
2012. okt. 29. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok összezavarni senkit, de nekem a szemész(!) mondta nekem, hogy ez tévhit. A távollátás sajnos romlik, de idővel a rövidlátás romlása kiegyensúlyozza. De az tény, hogy ha nem hordod a szemüveget, az megerőlteti a szemet, ami rengeteg panaszt okozhat.
2012. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Romolhat a szem, és ami jobban izgatja az embert, fájhat a fej is.
2012. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 3 évig nem hordtam a szemüvegem (-2 Dioptriás kellett volna). Akkor nem romlott semmit. Akkor kezdett el romlani, amikor újra elkezdtem hordani a szemüveget, és nemsokára már -3-as kellett (pár hónap múlva). Szerintem ez egyéni. Nem hiszem, hogy mindenkinél egyformán működik.
2012. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!