Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátó vagyok és van...

Rövidlátó vagyok és van szemüvegem bár nem hordom mindig. Amikor számítógépezek vagy a laptopomot filmet nézek akkor hordjam? Vagy csak rontja a szemem?

Figyelt kérdés

2012. nov. 2. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Az rontja a szemedet, ha nem hordod...
2012. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Ez függ attól is, hogy hány dioptriás a szemüveged. Van egy osztálytársam aki csak az utcán hordja a szemüvegét, neki -1Dioptriás. Úgy tudom -1,5D fölött kell állandóan hordani. De persze akkor is felveheted ha fáj a szemed vagy a fejed. Amúgymeg szeress szemüveget hordani, mert ezek a mai szemüvegkeretek olyan csodálatosak, öltöztetnek, hogy egyszerűen öröm szemüvegesnek lenni. Szerintem szemüvegesnek csodás lenni(persze egy bizonyos dioptriáig).

Üdv:

Egy szemüvegrajongó

18/F

2012. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igazából nincs különösebb bajom vele, csak nincs rá szükségem. Látok rendesen meg minden. Nem tudom pontosan de azt hiszem 1.5 vagy 1.75 dioptriás. De végülis akkor számítógép előtt hordjam? mert olyat is hallottam hogy akkor nem szabad.
2012. nov. 5. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Már miért ne szabadna?:D:D
2012. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!