Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagy probléma ha az állandó...

Nagy probléma ha az állandó szemüvegem csak akkor hordom amikor olvasok, vagy számítógépezek vagy TV-zek . és az utcán nem?

Figyelt kérdés

Már javulni nem fog a szemem sajnos. Már 15 éve szemüveges vagyok. Távolra nem látok. Már rendesen utálom a szemüveget. Kontaktlencsére nem is gondoltam mert sok hűhó van vele meg eléggé drága. Jövő vakációban el akarok menni külföldre melózni és összeszedni egy szemműtétre való pénzt. De addig csak ha kell akkor hordom a szemüvegem.

Amúgy azt olvastam, hogy a szemnek kell dolgoznia is...szóval ha a szemüveg rajtam van akkor nem erőltetem egyáltalán. Ha pl az utcán nem hordom akkor a szemnek muszáj lesz egy kicsit megerőltesse magát.


2010. okt. 2. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy távolra nem látsz, tehát rövidlátó vagy. Mégis csak az olvasáshoz, számítógépezéshez, tv-hez használod?! Én is rövidlátó vagyok, de az utcán nagyon zavarna ha nem lenne rajtam a szemüveg. Az olvasás pl. simán megy szemüveg nélkül is. Rövidlátás értelemszerűen azt jelenti, hogy közelre jól látsz.

A szemnek pedig nem kéne erőlködni!! Ebből fakad(hat) a fejfájás, illetve fáradékonyság. A szemüveg pedig nem is elviselhetetlen, meg lehet szokni. Sokaknak jól áll, nem kéne megműttetni. Én pl. hihetetlenül jó pasi vagyok a szemüvegemben (is)!!:-))

2010. okt. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is így van. Nem hordom csak ritkán pedig már -5 a dioptriám:( A kontaktlencse nálam nem vált be. De most hallottam egy könyvőr olvass utána (sztem én meg fogom venni) : Leo Angart: Szerezd vissza éleslátásodat! Keress rá hátha jó:)
2010. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!