Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencséről pár kérdés!?

Gyakori Ferenc kérdése:

Kontaktlencséről pár kérdés!?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a két kérdésem lenne kontaktlencsével kapcsolatban, hogy ha 1hónapos kontakom van, akkor mi van, hogyha 2, esetleg 3 hónapig is hordom. Ebből lehet valami problémám? A másik: sok helyen olvastam, hogy a tárolófolyadékba helyezés előtt le szokták tisztítani a lencsét... Azt hogyan kell "letisztítani"?

2012. nov. 7. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Igen, lehet belőle gond. Nem éri meg a szemed egészségét kockáztatni szaros pár ezer Ft-ért...


A tisztítás pedig: kéz mosás, ezután szárazra törlöd, kiveszed a lencsét a szemedből, az egyik tenyeredbe teszed, rácsepegtetsz a folyadékból 3-4 cseppet és a másik kezed mutatóujjával óvatosan megdörgölöd. Ezután be a tokba, rá a folyadék úgy, hogy ellepje és kész is.

2012. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én van hogy egy havi lencsét 6-7 hónapig is hordok, anyagi okok miatt.

Én nem szoktam kézmosás után megtörölni a kezem törölközővel, hogy ne legyen szöszös az ujjam.

Én magát a lencsét nem szoktam ujjal tisztítani a kivétel után, hanem csak belerakom a folyadékba.

2012. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

6-7 hónapig tisztítás nélkül lencsét hordani? Na ez az igénytelenség, gondolom a seggedet sem törlöd ki sose. Mert minek, elég havonta egyszer fürödni is. Anyagi okokból... drága a víz xD


Kérdező, a szemed begyulladhat ha túlhordod, ez akár vakságot is okozhat vagy komoly látásromlást. Kicsit túl lehet hordani, de nem hónapokkal tovább.

Ujjal kell megtisztítani, ahogy az első írta. Magától nem tisztul meg rendesen a folyadékban állva a lencse. De ezeket a betanításon is elmondták, nem?

2012. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az elsonek volt igaza, ne hallgass a tobbire. kell tisztitani lencset, mert a feherjelerakodas igy tavozik rendesen a lencserol hiaba hasznalsz no rub (nem kell dorzsolni) folyadekot, hosszabb tavon kenyelmesebb marad a lencsed, es egeszsegesebb a szemednek, ha mindig attisztitod a lencset a leirt mondon. ne hord tul a lencset, max egy hettel. a gyarto a lencse anyagatol fuggoen az adott ideig tudja vallalni a garanciat, hogy a lencse jol ereszti at a levegot, ami szukseges a szemednek, illetve hogy nem veszit a formajabol a lencse. arrol nem is beszelve, hogy olyan a lagy lencse, mint a szivacs, magaba sziv a folyadekkal sokmindent, es van amit nem is ereszt, es ezek kozott van egy par korokozo is. mindig torold meg a kezed, mert csunya fertozeseket lehet elkapni a viztol (aki nem hiszi jarjon utana keressen ra az acanthamoeba es a viz kifejezesekre, vagy kerdezzen meg szemelyesen egy orvost) igy a lencse es a tok se erintkezzen vizzel. lehet jatszani es lehet feszegetni a hatarait a kontaktlencse viseles szabalyainak, de nem erdemes, nem veletlenul. sokaknak van szerencsejuk es sajnos ok hangoztatjak leginkabb, hogy "nem baj ha hat honapig hordod a havi lencset, en is igy csinalom". ez kb ugyanaz, hogy a piroson is at lehet menni baleset mentesen, de sok szerencse kell hozza. ha valaki nem akar pepecselni a lencsejevel, hordjon gazatereszto (felkemeny) lencset, amit ugyan nehezebben lehet megszokni, de kevesebb fertozes veszellyel jar.
2012. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja es a gazatereszto lencse olcsobb is (szoval ajanlom figyelmebe annak a kedves valaszolonak, aki igy akar sporolni a lagy lencsejen.)
2012. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, rég volt már a "betanítás"... Én ennél a tisztításnál amit leírtatok, mindig féltem, hogy ha dörzsölöm a lencsét (akár tiszta kézzel is) megkarcolom, vagy valami. Ennek van valami alapja?
2012. nov. 7. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
ha tiszta a kezed es folyadekkal csinalod (erdemes a tenyeredbe is folyadekot tenni meg a lencsere is) es nem durva mozdulatokkal teszed, akkor nem lehet baja a lencsenek.
2012. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapig hordom és semmi bajon nincs tőle.

Amikor megveszed akkor is már kitudja mennyit állt a folyadékban és jó egy évig is akár ha ki se bontod. Úgy akkor nem veszít a rugalmasságából??

2012. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, én a helyedben nem kérdeztem volna ekkora hülyeséget...

Nem a folyadékban veszít a minőségéből. Hanem, mikor hordod.

2012. nov. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!