Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » +2 dioptriás a szemem és se...

+2 dioptriás a szemem és se közelre, se távolra nem látok jól, ez miért van? Az olvasó szemüveg az milyen?

Figyelt kérdés

Több helyen is mérték már,szemüveggel tökéletesen látok. Az ismerőseim közül mindenkinek minuszos a szeme ezért tőlük nem tudom megkérdezni,de itt ha van olyan akinek pluszos,az elmondaná hogy lát?

Mert tőlem mindig kérdezik,hogy ahaa,akkor neked olvasó szemüveged van,de állandóan hordom hiába pluszos és az orvosnál a táblát is ugyanúgy kell olvasnom. Az olvasó szemüveg miben különbözik ettől?


2012. nov. 17. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Aki pluszos az közelre lát csak rosszul, aki mínuszos az távolra csak. Aki rosszul lát távolra és közelre is annak multifokális szemüveg kell.
2012. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
de én távolra is jól látok a pluszossal,a legalsó betűt is elolvasom a jó lencsével a szemészeten.Minuszossal rosszabbul látok . Meg a multifokális lencséhez nagyon fiatal vagyok,nem jellemző a korosztályomra.
2012. nov. 18. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!