Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mínuszos szemüveggel nem...

Mínuszos szemüveggel nem fogom rosszabbul látni a monitort?!

Figyelt kérdés

A munkahelyen észrevettem, hogy nem okés a látásom. Monitor előtt ülök, és nem láttam élesen sem a képernyőt, sem az előttem lévő papírt, hamar elfáradt a szemem. Van egy régi plusz 0,25-ös szemüvegem, azt feltettem kíváncsiságból, és sokkal jobban látok vele.

Azért elmentem szemészhez, aki megvizsgált, és mínuszos szemüveget írt fel. De ha azt megcsináltatom (kisebb vagyonért), akkor nem pont hogy távolra fogok élesebben látni, közelre pedig nem? Mikor nekem a közeli monitorral van problémám?

Mit tanácsoltok?


2012. nov. 18. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Mynuszos távolra lesz jó, de ha közelre se látsz jól, akkor bifokális szemüveg kell.
2012. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor vizsgálták a szemed, ott kellett volna ezt is kipróbálni. Menj vissza és ezt is próbáld ki.
2012. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

0,25-ös erősségről beszélünk. Kétlem, hogy bifokális szemüvegre lenne szükségem.

Direkt nem adtam oda a szemésznek a régi szemüvegem, hogy reálisan lássuk, mit mond. Ha odaadom neki még a vizsgálat előtt a pluszos szemüvegem, lehet ő is - minő meglepetés - pluszosat javasolt volna, csak mondjuk kicsit erősebbet, hogy biztosan vennem kelljen szemüveget. Sajnos nem bízom a szolgáltatókban, nekik értékesíteniük kell, bármi áron.

Amikor próbálgattuk azzal a kerek, lencse ki-berakosgatós szemüveggel, hogy hogyan látok, csak távolra kellett néznem. És persze, hogy távolra jobb a mínuszos. De nekem elsősorban a munkám során lenne szükségem szemüvegre, mert kikészül a látásom a monitor előtt.

Akkor szerintetek ne csináltassam meg a mínuszosat? Mert csak gépezéshez, olvasáshoz használnám, távolra nézéshez soha.

2012. nov. 18. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel mínuszt felírt, így az indokolt, Viszont nem nézte meg a pluszos látásodat, azt máshogy ellenőrzik. Szólnod kellett volna, hogy közelre nem látsz jól. Teljesen felesleges megcsinálnod a mínuszos szemüveget, gondolom lehet feles kb.
2012. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán elmondtad a vizsgáló orvosnak hogy mi a gondod? Mert ha nem akkor azt sem tudta mit vizsgáljon. Ha te közelre nem látsz jól akkor pluszos szemüveg kell. Közelhajolva a papírhoz jól látod vagy rosszabbul?
2012. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szemvizsgáló nem volt elég alapos, ha nem olvastatott veled papírról szöveget. Szóval vissza kellene menni. Vagy keress egy ingyenes látásmérést. időnként van optikákban.
2012. nov. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Valószínűleg szemorvoshoz fogok menni, nem optikába még egyszer. Úgy hallottam, hatalmas a különbség tudás és alaposság tekintetében a kettő között.

Köszi még egyszer!

2012. nov. 25. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!