Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek melyik kontaktlncs...

Bratilla kérdése:

Szerintetek melyik kontaktlncse a jobb? Melik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Ez:

[link]

, vagy ez:

[link]


És szerintetek mennyibe kerülhetnek? 16 éves diáklány vagyok, sportolok is, szóval olyan kell, amit ha kora reggel felteszek, az esti edzésekkor is jók még.


2012. nov. 18. 15:52
 1/9 A kérdező kommentje:

*kontaktlencse

*Melyik

2012. nov. 18. 15:53
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem jó tanácsot adok, de azért leírom.

11 éve hordok lencsét, akkoriban kórházban csinálták meg a szemvizsgálatot a lencséhez.

Az orvos hozta nekem egy darabig. 3 pár volt benne. páronként 2 hónapig használtam, szóval fél évig elég volt.

Majd amikor megkaptam az egészségkártyámat a munkahelyemen, eldöntöttem, hogy arra fogom venni ezentúl a lencsét meg a folyadékot, szóval rendesen optikában veszem azóta is.

De amikor megvettem ott az első dobozzal, láttam, hogy rá volt írva, hogy 2 hetes lencsék, pedig ugyanaz volt, amit addig használtam. Visszamentem az orvoshoz, megkérdeztem tőle, hogy akkor ezentúl 2 hétig hordhatóak?

Azt mondta, hogy nyugodtan használhatom úgy ahogy eddig, ez csak reklámfogás, hogy nyerjenek az embereken.

Azóta is ugyanazt a lencsét használom, ugyanúgy, (igaz, már a harmadik fejlesztés) de eddig még nem volt semmi hátrányom belőle, remélem nem is lesz.

Ez a történetem.

A lencse az johnson&johnson acuvue 3, és opti free folyadékot használok hozzá.

Reggel 7-re megyek dolgozni, este 22-23 körül veszem ki.

Fél évre 13000 ft-ba kerül.

Remélem hasznos voltam, és nem fölöslegesen írogattam ennyit. :D

2012. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A havi lencse olcsóbbra jön ki (ha minden nap kell a lencse) és elterjedtebb is mint a napi. Nekem havi van amit reggel fél 6kor beteszek és este 8kor veszek ki és egyáltalán nem érzem hogy kényelmetlen lenne.

Elég szegényes a kínálat ennél az optikánál amit belinkeltél.


Ha vmi kérdésed van akkor írj nekem nyugodtan.

2012. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon hasznos volt, ráadásul nem is gondoltam, hogy "mindössze" 13 000 Ft-ból meg lehet úszni. Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2012. nov. 18. 16:27
 5/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! Ne haragudj, a Te válazodat csak most olvastam. Hát, a honlapjukon ez a kettő van fent, de nekem jónak tűnnek, bár az a baj, hogy nem értek hozzá. Szóval lehet, hogy majd írok neked még a nap folyamán. :)
2012. nov. 18. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:

A havi vagy 2hetes lencse jobban megéri mint a napi.

Nekem 11ezer ft félévre a lencsém, netről rendelve. Optikában persze drágább lenne.

Márkát nem ajánlok, mert ahhoz tudni kéne hogy milyen görbületben kell, nem mindegyik márka jó mindenkinek, először vizsgálat kell és próbalencse.

2012. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Napi lencse akkor eri meg, ha heti 2-3 alkalommal viselsz lencset.


Nem mindenkinek van olyan szerencseje, hogy a 2 hetes lencsetol semmi baja nem lesz 2 honap utan. Tehat ezt ne vedd alapul.

Egyebkent meg felelotlensegnek tartok igy kiadni egy lencset, mikor letezik pl 3 honapig hordhato lencse is. Meg plane orvostol, aki elvileg az egeszsegunket vedi...


Menj el egy kontaktlencse-vizsgatra, ott tudnak a szemedhez ajanlasni tobb tipusut.

2012. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más lencse kell, szóval az ilyen-olyan márkájú lencséket, amiket itt írtak, ne vedd úgy, h neked is jók.

Eleve azt kellene megtudnod, h a te szemed bírja-e egyáltalán, mert én ismerek olyat, akinek nem.


Menj el egy jó szemészhez (sztem inkább kórházba, ahol jóval pontosabb gépek vannak, mint optikában), aki beméri a szemed, megnézi a görbületet.. stb., és elmondja neked, h erre lehet-e kontaktlencsét.

Ha lehet, és bírja is a szemed a próbalencsét, akkor inkább havit vegyél (minden márka más árban van: nekem volt már a 3 havi 30000, és most 15000). A napi lencse sztem drága, a félévi pedig teljesen értelmetlen, mert lehet, h 3 hónapig jó lesz, utána pedig rendelheted újra, mert tegyük fel, javult a szemed.


Egyébként nekem sokáig így volt.. reggel 6kor betettem, és este 8ig bent volt.. aztán egyre többször volt kiszáradva a szemem, egyre véresebb lett, és végül úgy döntöttünk, hogy legyen mellette szemüveg is. Te is meg tudod oldani pl. hogy hétvégére szemüveg ill. ha nincs suli. És a lencse mellett használj szemcseppet is.

2012. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Optikába menj el megnézetni a szemed. Nem mindegy, milyen görbületűt, átmérőjűt, dioptriájút veszel...
2012. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!