Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet megállítani a...

Hogyan lehet megállítani a látásromlást?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Elmész szemészhez,és szemüveget írnak fel ha gáz a szemed!
2009. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen, és ha sokat használod a szemüveged, akkor abban is "elkényelmesedik" a szem, és ugyanúgy romlik tovább. Szerintem nem lehet semmivel sem megállítani. A műtét van még, de azt sem lehet bárkinek, és van, akinek utána ugyanúgy megromlott.
2009. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
65%
Egy hónapja voltam szemészeten, ahol megállapították, hogy 0,7-es a két szemem. Azt mondták, hogy döntsem el, akarok-e szemüveget hordani vagy sem. Ha szemüveges leszek, akkor is ugyanúgy romolhat a szemem, ha nem hordok szemüveget akkor is. De az is lehet, hogy nem romlik tovább. Tisztán genetika, nem tudsz ellene tenni. Vagy úgy vagy "programozva", hogy romlani fog, vagy úgy, hogy már nem.
2009. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Én 12 éve hordok szemüveget, azóta 3 dipotriát javult, az egyikről teljesen eltűnt a szemtengelyferdülés. Mielőtt elkezdtem volna hordani, rohamosan romlott. A szemüveget nem azért írkálják fel a szemészek, hogy kicsesszenek veled...
2009. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy vannak egyértelmű jelei is a látásromlásnak.


Ha közelről nézed a tvt (1-2m), és ha magadtól egyre közelebb kerülsz a készülékhez, akkor valszeg nem jól látsz távolra és szükséged lesz a szemüvegre(nekem is így vették észre.)

ha nem látod az apróbetűs szöveget, akkor ez is egy jel.


Legjobb ha megnézeted magad a szemészeten. Majd ott megmondják, hogy mi a helyzet.


Genetika az egész amúgy. (persze a sok gépezés sem tesz jót...)

nekem azt mondták 10 éves koromban, hogy a huszas éveim elején, amikor megáll a növekedés a szervezetemben, akkorra a szemem is megjavul (nekem az volt a gond, hogy én nyúltam de a pupillám nem... picit zavaros de ezért lettem szemüveges)

először foly. romlott a szemem, most már stagnál, remélem mire elérem azt a bizonyos kort, megjavul :)

2009. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Szemtorna...
2009. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Rémlett valami biológia óráról, utána néztem, és hát sikerült találnom valamit, ami esetleg hasznos lehet.


[link]

2009. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
ki kell vágni ;<
2009. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
vágd ki neki ;<
2009. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszoló, tud valami érdembeli választ is írni?
2009. szept. 1. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!