Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit kéne csinálnom, akkor...

Mit kéne csinálnom, akkor hogyha nincsen nálam a kontaktlencse folyadékom és tűroló tokom? Hogyha kiteszem éjszakára egy zsebkendőre lesz különösebb baja, vagy inkább hagyjam bent (a szememben) egész este? [ diákkontaktlencse ]

Figyelt kérdés

2012. dec. 2. 00:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Tároló tokom*
2012. dec. 2. 00:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer jártam így, hogy hirtelen máshol kellett aludnom, és kivettem a lencséket.. Az enyém lágy lencse, reggelre kiszáradt volna, összezsugorodott volna és nem tudtam volna berakni, így kértem a barátnőmtől két kóláskupakot, kimostam, és vizet raktam bele a csapból.. Reggel elég kellemetlen volt, mikor beraktam, mert ugye az az olajos valami hiányzott, ami síkossá teszi a lencsét, de 5-6 pislogás, könnyezés után helyrejött a szemem és a lencse kapcsolata.


Egyszer pedig aludtam benne (véletlenül)reggelre csupa csipa volt a szemem, és homályosan láttam, ki kellett vennem, lemosni, és úgy visszarakni, és akkor is egész nap olyan rossz érzés volt a szememnek.

2012. dec. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vízben baktériumok vannak mint tudjuk és szárít, ezért a lencsét tilos benne tárolni. Ha kiteszed simán akkor meg kiszárad teljesen és megrepedezik. Ha van szemcsepped akkor abba tedd. Ha az sincs akkor maradjon a szemedben, reggel kellemetlen lehet, de baja nem lesz se a lencsének se a szemednek.
2012. dec. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :))
2012. dec. 2. 01:24
 5/6 anonim ***** válasza:

úristen, VÍZBE??? csoda, hogy nem vakultál meg.......

kérdésre válaszolva: ha kiteszed, kiszárad és tönkremegy.

ha minden kötél szakad, hagyd inkább a szemedben. de másnap ne csináld azt, hogy megmosod otthon és visszarakod! inkább pihentesd a szemed... szemcsepp is jó megoldás lehet, ha abba rakod, bár gondolom az sem szokott nálad lenni

2012. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én azt csinálnám h hazamennék érte:D Ha messzire mennék akkor egy közeli városban vennék egy kis kiszerelésű folyadékot.

Semmi esetre se alszok benne meg nem teszem ki a levegőre.

2012. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!