Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet "recept" (orvosi papír)...

Lehet "recept" (orvosi papír) nélkül feles (0.5-ös) szemüveget venni? És ha igen hol? Rendes szemüveg üzletekben vagy sima nagyáruházban is lehet venni? Vagy ez csak az olvasó szemüvegekre vonatkozik?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm! :)

2012. dec. 5. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak olvasó szemüveget lehet venni áruházakban.
2012. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen csinálnak már recept nélkül szemvizsgálattal szemüveget. Ezek ugyan elég drágák, viszont nem rontják a szemed, mint a filléres olvasó szemüvegek.
2012. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát... a 0.5 az olvasószemüveg. Azt már minden boltban lehet venni lassan. Ha minuszos kell azt nem lehet.
2012. dec. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik optikába bemérik neked és meg is csinálják.
2012. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Éééés nagyon drágák? csak mert a szüleim nem nagyon hajlanak rá, hogy vegyenek mert elvileg ezt kilehet nőni (?) Viszont engem a suliba nagyon zavar, hogy nem látok... :/
2012. dec. 6. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
A jó szemüveg nem olcsó. Ami meg olcsó, az rontja a szemet. Miért nem mész el szemészetre, ott megmondják hogy valóban szükséged van-e szemüvegre. A 0,5-ös szemüveg nem olyan erősségű, hogy anélkül nem látsz. Ha viszont csak azért akarsz szemüveget hordani mert divat, akkor inkább sima ablaküveg szemüveget csináltass.
2012. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Voltam szemészeten, megmondták,hogy kell feles de nem kaptam róla papírt meg semmi és nem, nem látom pl. a táblát a helyemről meg a könyvet is 10cm-ről olvasok...
2012. dec. 6. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szinte teljesen mindegy, hogy rendelőben orvosi receptre, vagy optikai szalonban optometrista (esetleg ott is orvos) által bemért adatok alapján csináltatsz szemüveget, így is úgy is ki kell fizetned. Receptre sem olcsóbb. Optikai szalonokban néha szoktak akciókat csinálni, pl. ha a helyben végzett vizsgálat alapján egyből elkészítteted, akkor olcsóbb. A kuponos oldalakat is érdemes figyelned, ha budapesti vagy, mert azokon már nem egyszer láttam olyat, hogy komplett szemüvegért vizsgálattal, kerettel együtt 10 ezer forintot kértek, ami nagyon megéri.
2012. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2012. dec. 10. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!