Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most akkor rossz vagy jó a...

Most akkor rossz vagy jó a szemem?

Figyelt kérdés
Kismértékű rövidlátó vagyok, legalábbis ezt állapították meg 1 éve. Nálam az, hogy rövidlátó a szemem azt jelenti, hogy rossz, ezért szemüveg kell (nem hordtam eddig még soha, mivel szerintem az jobban elrontja), de azt vettem észre, hogy reggel ébredés után, vagy ha pihentetem a szemem, akkor sokkal jobban látok az elvileg közellátó szememmel is, olyannyira, hogy a 3 méterről olvasandó látásvizsgáló táblán a 20/20-as sort is látom nagyjából. Most akkor mivan?

2012. dec. 11. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy túlerölteted napközben, vagy A-vitamin-hiányod van, vagy nap közben túl keveset pislogsz, és ezért "éhezik" a szemlencse - ezek egyelöre pihtentetéssel javulnak.


Ha akkor végzik a látástesztet, amikor fáradt a szemed, más eredményt kapsz, mintha kipihenten.


Ha meg ksimértékben rövidlátó vagy, az NEM azt jelenti, hogy állandóan szemöveg kell, hanem hogy olvasásho,z gépezéshez kell, hogy ne eröltesd túl.

2012. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ez a másik problémám, hogy itt helyben szemészet csak délután van, így általában alkalmassági vizsgálatok vagy egyéb okok miatt csak délután 5-6 óra számítógép előtt végzett munka után tudok elmenni, amikor is persze, hogy rosszabbul látok. Orvos meg megállapítja rosszul látok és írja is a szemüveget fel. Reggel 8 kor lenne a vizsgálat teljesen más eredményt hozna...
2012. dec. 11. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!