Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon rossz a szemem, rövidlá...

Nagyon rossz a szemem, rövidlátó vagyok. Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Már annyira rossz,hogy van,hogy a boltban nem ismerem fel egy ismerősöm,vagy családtagom,csak homályosan látok távolra.De nincs 20-30 ezrem a szemüvegre,viszont valami kéne,mert ez így nem állapot.Kb 3 méterre már csak homályosan látok. Van valami megoldás?
2012. szept. 29. 20:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
53%

A szemüvegen kívül semmi. A szemüveg 2-3 évre készül, kontaktlencsére évente költenél ennyit. A szemműtét meg 100 ezer körül van.

Az ilyen olyan tornák nem használnak.

2012. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
akkor még egy jó ideig vaksi leszek,mert ennyi pénzem sajna nincs.Aztán csodálkoznak,hogy a magyarok milyen nagy százaléka vakul meg.Hát basszus,olcsóbban kéne a szeművegeket csinálni,aztán nem volna annyi gond.Logika,nuku!
2012. szept. 29. 20:14
 3/36 anonim ***** válasza:
56%
Jesszus első a szemüvegek segít, de nem oldja meg a problémát, csak elfedi, és talán még csak ront rajta, mert elpunyul a szemed. A tornák igenis használnak. Egy embernek addig romlott a látása, hogy már majdnem megvakult de elkezdte a szemtornát. Szorgalmasan csinálta és lám gyenge szemüveg kellett neki... Jesszus ugye te sem gondolod hogy kétszer megdolgozott a szemed és máris élesen látsz? Szorgosan kell csinálni évekig.
2012. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam semmit:). Mi van? Nem értem!
2012. szept. 29. 20:17
 5/36 anonim ***** válasza:
Bocsi azt még az Első válaszolónak címeztem
2012. szept. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
57%
Keress rá neten, van egy gyakorlatsor tenyerezés, stb.
2012. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
És az segít az ennyire vaksi embereken is mint én?
2012. szept. 29. 20:21
 8/36 anonim ***** válasza:
72%
Figyi az én szemem sokkal rosszabb. Ami másfél méterre van abból már 2-t, 3-t látok. De miután csinálom 1000x jobb érzés. A csávesz se látott semmit aki ezt kitalálta.
2012. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
47%

Ezek a szemtornák NEM segítenek a rossz látáson. Csak vakítják vele az embereket. Akkor hasznosak, ha fáradt a szem, de ha egyéb baja van, akkor csak az orvos által felírt szemüveg segít. Hiába hiszed el, hogy a tornától majd két év múlva megjavul a szemed, ha te MOST nem látsz.

Lehet, hogy addigra már orvos sem tud rajtad segíteni.

Egy jó szemüveg sokszor javítja is a látást.

Ezt tapasztalatból állítom.

2012. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
17%
Huhú mondom hogy hiába látsz azzal a hülye szemüveggel utána már ugyanúgy nem! Csak addig javítja a látásod ha rajtad van. Nekem már sok szemüvegem volt (az első 6 évesen, receptre, hidd el nekem is van tapasztalatom) és mindegyiktől csak elpunnyadt a szemem, és jöhetett az újabb.
2012. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!