Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen érzés szemüvegesnek...

Milyen érzés szemüvegesnek lenni? (mindig is érdekelt)

Figyelt kérdés

Elsősorban a rövidlátók(mínuszos) véleménye érdekel. Olyanokra gondolok milyen érzés amikor reggel felveszed és csak este veszed le?. Nem zavar-e? Már tökre megszoktad hogy a részed?

Bocs hogy ezt írom: de néha úgy "irigylem" a szemüvegeseket, mert olyan jól áll a legtöbb embernek.

Minél több szemüveges ember válaszát várom.


2012. dec. 26. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Már hiámyzik,ha nincs rajtam.vettem kontaktlencsét de nem is birom magam ugy a tükörbe se ha nincs rajtam a szemüveg.
2012. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Én is megszoktam már. ha úgy mennék el itthonról, hogy nincs rajtam, nem érezném jól magam nélküle, és csak homályosan látnék meg hunyorognék.

Szerencsére már nagyon sokféle szemüvegkeretet lehet kapni, mindenki megtalálhatja azt, ami neki jól áll :)

2012. dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne irigyeld! Nincs mit!

Nem jó látásproblémával élni.


Sima üveges (=nem dioptriás) szemüveget pedig bármikor vehetsz magadnak, ha ki akarnád próbálni, hogy neked hogy áll.

2012. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az elso hetekben nagyon zavaro volt, mara mar megszoktam annyira hogy eszre sem veszem hogy hordom, csak amikor mocskos, ossze van tapogatva. Amugy jo erzes csemuvegesnek lenni mert mindenki azt mondja hogy jol all.
2012. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Napközben fel sem tűnik hogy rajtam van a szemüveg. Megszoktam hogy reggel felveszem és estig rajtam van. Vannak idegesítő dolgok ami miatt nem szeretem. A lista hosszú de sorolom.

-napszemüveget nem hordhatok mert nem látok élesen szemüveg nélkül, pláne sötét lencsével...

-esőben vízcseppes, bemegyek télen a melegre párás lesz, koszos lesz, maszatos lesz, ha maszatos akkor fénylik a lencse

-régebben szerettem este tv-zni az ágyból de a lencse fénylik ha kicsit karcos és zavaró sötétben a tv fényénél(a műanyag lencsék karcolódnak). Volt hogy szemüvegben aludtam el a tv-n.

-bukósisak alá nehezen megy be

-sportoláskor nem túl jó, főleg vízi sportnál, úszáshoz nem tudod használni

-ha elesel és rosszul esel akkor a szemüveg is sérülhet és az arcod is.

- a szemüveg pénzbe kerül és időnként le kell cserélned mert kinövi a fejed vagy kopott lesz a festése, esetleg elhajlik. A lencsét is cserélni kell ha nagyon karcos vagy erősebb kell.


15 éve vagyok szemüveges de már több mint fél éve kontaktlencsém is van és amikor megyek valahova azt használom. Már megszoktam hogy a képeken szemüveg nélkül látom magam.

2012. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromtól szemüveges voltam, és mindig az volt a vágyam, hogy ne legyek az. Nagyon örültem, mikor kaptam kontaktlencsét.

De ha te ki akarod próbálni, csináltass magadnak egyet. Tetess bele dioptria nélküli fényre sötétedő lencsét, és akkor egyben lesz egy jó napszemüveged is.

2012. dec. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én már kb. 8 éve vagyok szemüveges, nem is emlékszem rá milyen érzés volt először. Az 5-ös válaszoló jól leírta minden hátrányát. Előnye, hogy jól látok, más nincs. :D

Valamint az a legidegesítőbb, amikor eltörik, és nem tudsz mit csinálni. Nekem egy buliban egy pörgőrúgásal lerúgták egyszer, eltört a szára, aztán ott kerestük négykézláb a fűben, vaksötétben. Meg volt 1-2 alkalom, amikor eltört.

2012. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Mikor megkaptam a szemüvegem, egy kicsit zavart. Olyan volt, mintha "keretben" látnék. xd

Most már egyáltalán nem zavar.

Az előnyeivel, hátrányaival teljesen egyetértek :)

Ennek ellenére kontaktlencsét szeretnék. Remélem lesz is :)

2013. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia!

Igazából pár hee kaptam a szemüvegem,viszont egyenesen imádom!Észre se lehet venni,hgy rajtad van,igaz,ha keskeny ,akkor néha látszik a kerete,de meg lehet szokni.A baj csak az,hogy bepárásodik és napszemüveget se lehet vele hordani,viszont manapság lehet olyan szemüvegeket kapni,aminek a lencséje a napfény hatására úgymond napszemüveglencse lesz.

2015. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gyűlölöm!


-zsíros a bőröm, ezért állandóan lecsúszik


-emiatt könnyen is mocskolódik, szinte 5 percenként törölgetnem kell, de semmitől a világon nem lesz tisztább... már a csap alatt is megmostam...


-nem tudok benne fésülködni, mert a halántékomnál nem férek a hajamhoz, ha leveszem, akkor meg nem látom mit csinálok, hogyan "fésülődik" a hajam...(-7 dioptria + cylinder)


-nem tudom benne kiszedni a szemöldököm, mert nem férek hozzá, ha leveszem, akkor meg olyan közel kell hajolnom a tükörhöz, hogy nincs hely a kezemnek...


-rondának érzem benne magam, legyen bármilyen is a keret (7 éves korom óta kell elviselnem ezt a szörnyűséget, most leszek nemsoká 29, bár szerencsére 15 éves korom óta kontaktlencsét hordok, de emellett is kell a szemüveg, de legalább nem napi ~16 órában kell elviselni a képemen..


-sport: tesiórák katasztrófák voltak, bár akkor még jobb volt a szemem, de igazi "élvezet" volt úgy futni, meg mindent csinálni, hogy alig látsz... főleg a kidobó. úgy, hogy én alapból is "félek" a labdáktól, mert szándékosan fejbe/gyomorszájon rúgtak vele, lány létemre, rossz látóként. A napokban is f*shattam, hogy a kondipályán, ahova elvileg kisgyerek be se mehet labdával, mikor töri össze a fejemen a 100+ ezres szemüvegem...


Na mindegy, elég a nyavalygásból, amúgy is régi kérdés.


De ezt valahogy muszáj volt leírnom.

2023. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!