Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mindkét szememre makula...

Fiona1010 kérdése:

Mindkét szememre makula degeneráció az egyik nulla a másikon 90%os a romlás (de inkább már több) ezenkívül Retinitis pigmentosa ha jól tudom farkasvakságnak is hívják van ami két év alatt 90%os látásromlást okozott mennyi időm van még a vakságig?

Figyelt kérdés

#makula-degeneráció #Retinitis pigmentosa egyben
2012. dec. 27. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is makuladegenerációm van, az egyik szememen odalett a centrális látásom,a másikkal én is 10%-ot látok. Farkasvakságom ugyan nincs, de így azt mondta az orvos, hogy nem lehet tudni, mi lesz: lehet, hogy holnap ugyanaz történik a megmaradt szememmel, ami a másikkal, de lehet, hogy húsz év múlva sem.

Az utóbbi években jártam a VERCS-be, megtanultam vakon gépelni és számítógépet használni. Sok teljesen vak emberrel megismerkedtem ott, és azt hiszem, én még szerencsés vagyok, mert TELJESEN nem fogok megvakulni. Fényt és mozgó formákat fogok látni, nem leszek annyira tehetetlen, mint a vakok. Habár elképesztő, hogy ők is mi mindent meg tudnak tanulni, szóval ne keseredj el!!!

2012. dec. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a retinitis pigmentosa-t lassítani lehet A-vitamin bevitelével, talán ezzel sikerül elodázni a perifériás látás elvesztését

a makula degeneráció meg kiszámíthatatlan, lehetséges hogy megmarad a maradék látásod

2012. dec. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!