Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Egy havi...

Kontaktlencsések! Egy havi viselésű lencsét mennyi idővel lehet "túlhordani"? Ti szoktátok tovább hordani? Mennyi az a túllépés, ami még nem káros?

Figyelt kérdés
Anyagi problémák...:(
2009. aug. 25. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szemed egészségét ne kockáztasd, ha nincs pénzed új lencsére, akkor tedd fel inkább a szemüveged!
2009. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én tovább szoktam hordani, egy hónappal is akár. Általában érzem, ha már nem jó. Olyankor kezdek el másikat használni és eddig még semmi baja nem volt ettől a szememnek. Az optikusom is azt mondta, hogy addig hordhatom, amíg nem érzem kényelmetlennek vagy ki nem esik, mert akkor romlik el. Amúgy nem minden nap használom, lehet, hogy azért bírja tovább. javaslom neked is, hogy ha otthon vagy, használj szemüveget, nem jó, ha mindig lencsében vagy.
2009. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Támogatom az előzőt, de még azt hozzátenném, hogy nagyon nem is lehet. Egyszer kb egy héttel később akartam betenni (abban a hónapban keveset hordtam), és ki kellett szednem, mert semmit sem láttam vele. Az állaga is más volt, kicsit olyan, mintha kezdene szétoldódni. Szóval nem nagyon lehet túlhordani. Én nem is szoktam, mert az utolsó napokban már nem olyan kényelmes amúgy se.
2009. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

eddig mindig túlhordtam a lencsét(minden nap viseltem, kb 1-2 héttel használtam tovább),aztán kaptam vmitől 1 kötőhártya-gyulladást,aztán sajna szinte mindig előjött, ezért kb fél éve többet hordok szemüveget,mint lencsét, ezértbátorkodtam/om valóban tovább használni(de csak annyival,ahányat szemüveg van rajtam)

megkérdeztem egy hozzáértő szemésztől, és ő azt mondta, h a KIBONTÁSTÓL SZÁMÍTOTT 30 napig jó :S

ráadásul a szaruhártyám foltos és eres és én arra gyanaxom, h talán a lencse túlviselése tehette azt vele...szal most nem tudom, mi lesz... ráadásul megyek külföldre, majdnem 1 évre és csak fél éves adagot tudtam rendelni...:( szintén anyagiak miatt

2009. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Válassz Night and Dayt. 2 hónapig hordhatod, ha éjszakára kiveszed, 6000 körül van 2havonta, a síma 4000 havona. Folyadékot vegyél e-bayen, kb egy éves adag /nálam 4 flakon/ kijön 4500ból, ha ügyi vagy a licitnél.
2009. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a szemészem, hogy a havi lencsét hordhatom 6 hétig. Így is szoktam, és ha kiszámolod, 2 hónap alatt megspórolsz 1 kontaktlencsét.:)
2009. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Lehet, hogy azt gondoljátok, igénytelen vagyok, de én is havi hordású lágy lencsét használok kb. 12 éve és kb. fél évente cserélem. Nekem nagyon bevált, és amikor kezdem érezni, hogy "szúr", vagy kényelmetlen, akkor jöhet az új. Félévente járok szemészetre és semmi káros következménye nem látszik.
2009. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

[link]


[link]


Én a szaruhártya gyulladásig jutottam, jó buli!!! Kb mintha egy szempilla szorulna a lencséd alá napi 18 órában. Pedig csak napi túlhordásom volt. 2 havonta veszem a Night and Dayt, ennyi spórolás megengedett. Több nem fér bele, mert szeretném még látni is az unokáimat nem csak hallani.

2009. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
igen, nekem is most kezelik a szaruhártya gyuszimat, pontosan túlhordás miatt, holott max 1 héttel hordtam tovább...ráadásul nem is viseltem minden nap...
2009. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt elfelejtettem írni, h ráadásul romlott a szemem, cylinderes dioptria kell, -0.75, egész kicsi korom óta sose romlott a szemem, csak most, ráadásul a cyl dioptria az pont a szaruhártya deformitásait (is) hivatott korrigálni... :(
2009. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!