Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire káros a szemnek ha a...

Mennyire káros a szemnek ha a kontaktlencsét nem veszem ki éjszakára?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy nem tudom hogy lehet-e ezt a fajtát alváshoz használni.. még csak 3hete van lencsém, mikor megvettem nem mondták milyen.. (mellesleg olyan bunkó volt az optikába az eladó, hogy kérdezni sem mertem)

honnan tudhatnám meg hogy hordható alvásnál vagy sem? (a "dobozán" semmi nem volt erről :S


2011. jún. 10. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább ne kockáztass! Volt úgy, hogy én sem vettem ki, és másnapra teljesen begyulladt a szemem... éjszaka hagyd pihenni, regenerálódni a szemeidet.
2011. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
volt hogy egyszer edzőnk sem vette ki és azt mondta, teljesen bekeményedett, meg begyulladt a szeme, inkább vedd ki!
2011. jún. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én évek óta night&day lencsét hordok. Semmi baja a szememnek. Nem veszem ki-be, így nem kerül alá kosz. Néha pihiztetem,-kell az is.


Mi a lencse neve, típusa?

Abból lehet már tudni. Amúgy meg az ajánlott viselési idő tuti fix, hogy rajta van valahol. vagy ha mégsem, akkor google: márkanév és típus, napi viselési idő és ENTER..... :D

2011. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Biztos rajta van a dobozán hogy milyen pontosan, de mindig csak 1 havit veszek egyszerre, igy megbontja az optikus a dobozt, és a lencse csomagán ennyit találtam: aspheric.. re is kerestem, de több féle van, igy nem lettem előrébb.. de mikor legközelebb veszek akkor megkérdezem h aludhatok-e benne.

köszönöm a válaszokat :)

2011. júl. 2. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!