Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A tompalátás (fókuszzavar)...

A tompalátás (fókuszzavar) kezelhető valahogy, vagy műtik valahol?

Figyelt kérdés
a Bates-módszerről hallottam, csinálgatom is, csak kicsit lassan haladok vele:( (bár haladok!)
2009. aug. 27. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:

nem kezelhető, mivel a szemnek nincs baja, az agyad nem tanult meg látni vele kiskorodban, mert a másik szemet kezdte el használni.

"kisgyermek korban nem épültek ki azok az idegi kapcsolatok, amelyeknek a szem látóideghártyája (retina) és az agykérgi látómező között ki kellett volna épülnie. Ez a fejlődési folyamat körülbelül 6-8 éves korig tart, ha addig valamilyen szembetegség (leggyakrabban például a kezeletlen kancsalság) ezt a folyamatot megakadályozza, utána már semmit nem lehet tenni a szem jó látása érdekében. Pont azért, mert ekkortól már nem szemhibáról, hanem felismerési hibáról van szó. "

2009. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Nekem 2,5 éves koromban kezdték el kelezelni(jó szem takarása), de már ez is későnek bizonyult
2009. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is... :(
2009. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezdünk csoportosulni. Egyébként azt olvastam, hogy a lakosság 2 %-át érinti a probléma. Ami szerintem sok, mindig azt hittem, ritka betegségem van. Lehet, hogy sokan nem is tudnak róla, hogy ez a bajuk
2009. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kimaradt: nem is műthető
2009. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A tompalátás és a fókuszzavar nem ugyanaz!

A fókuszzavar ez:

A karakter nem tud egyetlen dologra sem kellőképp odafigyelni.Az észlelése ugrándozó, a feladatokat nem érti meg, vagy belekap, de nem képes folyamatosan odafigyelni. Képtelen sorrendiséget felállítani, hogy mi a fontosabb, idejét nem tudja beosztani. Nem tud elhatározni és végrehajtani. Nem tudja viselkedésének következményeit a jövőre előrevetíteni. Ugyanígy a múltat sem tudja a jelenhez megfelelően kapcsolni, vagyis úgy tűnik, nem tanul az állandóan hangoztatott hibákból. Csak az "itt és most"-ban létezik a világ számára. Gyakran halljuk a karakterről: "mindent megígér, de semmit nem tart be", "mindig halogatja a leckét azért, hogy kibújjon a feladat alól", "órákig ül a könyv mellett, mégsem jut előbbre". Mindezek mellett a karakter számos dologban a korának megfelelő érettséget mutat, néha feltűnik, milyen ügyes valamiben, vagy különleges dolgokra tud emlékezni.

2009. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem az utolsó válaszadó a koncentráció zavarral, vagyis a figyelemhiányos tünetegyüttesre gondolt...de amit a kérdező kérdez, az más...

sajnos ugye mivel kiskorig lehet csak kezelni, hóformán a csodán kívül más segíthet... :S

2009. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocsi, jóformán és NEM :D
2009. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

jó, de nekem aaa szemész aztmondta, hogy a szememnek fókuuszálási zavara van, és nem kancsalságról beszélt, csak innen jött a fókuszzavar nekem, de lehet hogy nemígyvan... köszönöm a válaszokat

mind1, azért még próbálgatom a Bates-módszert, mert látom más megoldás nincs nagyon...

2009. aug. 28. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!