Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A meglévő tompalátás továbbrom...

A meglévő tompalátás továbbromolhat?

Figyelt kérdés
sajnos ezzel a problémával küzdök a bal szememen és nem tudom, hogy pl. 50 évesen ugyanennyire leszek-e tompalátó vagy ez tovább romlik-e. A tompalátás miatt előfordulhat, hogy a jobbik szememet sem lehet majd megműteni?
2010. márc. 6. 20:17
 1/4 A kérdező kommentje:

bocsánat, lehet, hogy picit érthetetlenül írtam le. Úgy értettem, hogy ha pl. a jobbik szememet megműtik és nem hordok szemüveget, akkor szemüveg nélkül tovább romolhat-e a tompalátás.

köszönöm szépen előre is :)

2010. márc. 7. 10:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Választ csak több több adat ismeretében lehet adni.Hány éves vagy, mi miatt vagy tompalátó, most milyen szemüveget viselsz, mekkora fokú a tompalátásod? A tompalátás- ha már felnőtt vagy- nem szokott tovább romlani.Röviden ennyit tudok írni.
2010. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok és egészen pici korom óta vagyok tompalátó. +8 D-s a tompalátó szemem és ennek megfelelő szemüveget hordok. Csak ha a jobbik szememet lehetne műteni és elhagynám a szemüveget, akkor nem tudom, hogy a tompalátó szemem rosszabodhat-e.

köszönöm szépen egyébként :)

2010. márc. 10. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:
A férjem nagyfokú tompalátó, ezidáig +1,5 a jó szemére, a tompalátóra +2,0 a lencséje. 45 éves és már kellene neki olvasószemüveg. Nem tudom miért de a tompalátóra tettek most egy fél dioptriát, + 1 cilindert. Az olvasó még plusszba kellene, de így is még tud olvasni vele.
2010. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!