Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szem előtt úszkáló, sejtszer...

Meighan kérdése:

A szem előtt úszkáló, sejtszerű üvegtesti homály (angolul "floaters") ellen van valami használható megoldás?

Figyelt kérdés

Nemrég úgy vettem észre, hogy javult a szemem ezért visszavettem a régi szemüvegem. Pár nappal később a bal szememben egy úszkáló fekete foltot vettem észre amely követte amerre éppen néztem de mikor megpróbáltam ráfókuszálni, arrébb úszott. Ezen kívül ha fehér felületre nézek, vagy az égboltra akkor sejtszerű, szabálytalan vonalakat látok magam előtt lebegni. Olvastam róla, hogy ez az üvegtesti homály miatt van. Bár nálam csak a bal szememmel van ez, ha letakarom és csak a jobb szememmel nézelődöm akkor nincs semmi különös. Szemészeten azt mondták, hogy ez rövidlátóknál teljesen normális és hetek, talán hónapok múlva tűnnek csak el. Azonban olvastam olyat is, hogy akár évekig, vagy még tovább is eltarthat amíg végleg eltűnnek. Pár helyen a sok C-vitamint írták rá.


Túlságosan nem zavaró (szemüvegben például egyáltalán nem látom őket) de érdekelne, vajon valakinek sikerült-e már leszámolnia ezekkel az úszkáló bigyókkal.



2013. jan. 7. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
nekem a jobb szememben van ugyan ez...nem kell vele foglalkozni,igy fogod leélni az életed
2013. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sok folyadékot igyál, illetve szedhetsz megelőzésre szemerő tablettát. Nekem már 40 éve van, és meg lehet szokni.
2013. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

van akinél elmúlik, van akinél nem

nekem 2 évig volt az egyikben aztán eltűnt

2013. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
a szem anatomiai sajatossaga is befolyasolja, mind a dioptriadat mind ezeket a dolgokat. nem valoszinu hogy fel fog szivodni, bar nem mondtad, hany eves vagy. ha sokat valtozik meg a szemed, akkor elmulhat, de leginkabb ne figyelj ra. ha megis aggasztonak erzed, vagy fuggonyszeru vagy esetleg csillogo, kaprazo jelensegkent latod akkor menj orvoshoz. egyebkent normalis.
2013. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Azóta már voltam még egy szemésznél, ő is megvizsgált, semmi különöset nem talált. 24/F vagyok úgyhogy a szemem már nem igazán fog változni. Egy receptet azért kaptam, kiváltottam, valamilyen szinten használ is. Azért kár, hogy 100%-ban működő megoldás egyenlőre még nincs erre az egészre.

2013. jan. 13. 18:44
 6/11 anonim válasza:
milyen recept, es mennyiben segitettt?
2013. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kalciumos összetételű valami, tulajdonképpen a lényeg a kalcium az orvos szerint. Olvastam pár helyen a c-vitaminról is de nekem az nem segített, hiába nyeltem naponta kettőt, hármat. Ez a kalciumos cucc időlegesen eltünteti, de mindenképp csökkenti az úszkáló bigyók mennyiségét.


Jobb megoldás tudomásom szerint egyenlőre még nem létezik.

2013. jan. 16. 10:58
 8/11 anonim válasza:
megnezned a pontos osszetetet vagy a nevet, koszonom
2013. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
amugy egy nagy letszamu facebook csoport sztem meggyorsitana a kutatasokat
2013. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony! Egy idő után valakinél felszívódhatnak. Én 3 éve láttam meg az elsőt azóta csak egyre több lett.


VAN MEGOLDÁS RÁ! A prevención kívül... bár nem hiszem, hogy meg lehet előzni hisz természetes folyamat következtében alakulnak ki, de késleltetni lehet kialakulásukat.


Nos az első igen fájdalmas és kockázatos műtét. Vitrectomia; szó szerint az üvegtestedet lecsapolják a szöszmöszökkel együtt és kicserélik egy ugyanolyan állagú zselére. (Lehet, hogy a zselé, mivel szintetikus, így életed végéig nem romlik az állaga és jobban látsz majd mint a saját kocsonyáddal.)


A másik rizikómentes és fájdalommentes szinte 100%-ig biztos eljárás a lézeres eltávolításuk, de csak néhány helyen csinálják még az egész világon és nagyon drága (5000 amerikai dollár mind a két szem átnézése és a kis szemetek eltávolítása)


Létezik egy olyan gyógynövény is (sajnos nevét most nem tudom)

2013. dec. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!