Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Visszatérő Kötőhártya-gyulladá...

Visszatérő Kötőhártya-gyulladásom van ősz óta. Kaptam rá szemcseppet és műkönnyet használok szemszárazságra. Mi lehet az oka, hogy nem múlik?

Figyelt kérdés
Október óta szinte állandó probléma a kötőhártya-gyulladás és a szemszárazság. Alaposan megvizsgálta az orvos és azt mondta használjam a szemcseppet és a műkönnyet.Bármennyire is pontosan azt csinálom,amit mondott mégis valami nincs rendben. Vagy a hideg, a szél, a poros levegő vagy foglmam sincs de már nem tudom mit tegyek. Már előre tudom,hogyha front jön,mert még akkor is érzékenyebb. Tehát szinte folyamatosan. Mi okozhatja, már teljesen kész vagyok. Vitamint is szedek, de mégis mi okozhatja,hogy nem akar elmúlni.Olyankor a látásom is homályosabb!

2013. jan. 7. 22:11
 1/8 anonim válasza:

lehet hogy a szaraz levego, vagy esetleg por allergia okozza a gyulladast. vagy mindketto.

figyelj arra hogy ne dorzsold a szemed. sose, max. tiszta zsebkendovel torolgesd meg, finom, lapogato mozdulatokkal. erdemes lenne egy verkep is, hogy esetleg van-e egyeb gyulladas a szervezetben, pl goc is okozhat ilyesmit.

mindig ugyanaz a szem gyullad be, vagy mindketto? kontaktlencset nem hasznalsz? a latasod rendben?

2013. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Általában a bal szemem az érzékenyebb, egyébként mind a kettő be szokott gyulladni. Nem rég csináltattam vérképet, minden rendben volt. Próbálom vitaminokkal, csak tudnám melyik a legjobb erre? /Fekete áfonya, Lutein vitaminokat,amit szedek/ Ha bármi ötlet,ami hatásos, mármint vitamin vagy bármi, megköszönöm.
2013. jan. 13. 12:57
 3/8 anonim válasza:
a vitaminok nem kifejezetten erre vannak, inkabb a makula degeneracio ellen szoktak javasolni. persze azert artani biztos nem art. ha ennyire makacs a problemad, es nem segit semilyen gyogyszer sem, akkor miert nem vesznek kenetet a szemedbol? vagy ez allergias eredetu? bar maga a szemszarazsag is okozhat gyulladast, de akkor szemgel-t szoktak javasolni mukonny helyett. azzal esetleg probalkoztal mar?
2013. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ma elmentem privát, olyan alaposan kivizsgált a doktornő, holnap vérvétel, addig nem áll meg amig nem deriti ki,hogy mi okozza a gyakori gyulladást. Kaptam most is sz.cseppet, meg m.könnyet. Meg v.vételre beutalót, nincs-e a pajzsmiriggyel valami gond vagy valami gyulladás,amit a szemészeten nem vettek észre. Ha lesz eredmény jelentkezem.
2013. jan. 14. 23:47
 5/8 anonim válasza:
Na?
2013. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szedjél Rutaszkorbint az ér összehúzó hatása van

naponta 3x 1 vénynékül kapható.

Tudom mert nővér vagyok

üdv

2013. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsot, kipróbálom!
2013. jún. 2. 22:58
 8/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Érdeklődnék hogy megoldódott a problémád a visszatérő szemgyulladással?


Ugyanez van nálam is!

Már teljesen el vagyok keseredve. Kb havonta előjön valamelyik szememen, tiszta piros és érzékeny . Már kentem antibiotikumos cseppel, szemcseppet is használtam több félét, de ha nem használok semmit is elmúlik 2-3 nap alatt.

4 szemésznél jártam eddig semmi eredménnyel. A laborom nem mutat eltérést ( csillagtalan vagyok). Nem hordok kontaklecsét se .


Egyszerűen fogalmam sincs mi okozhatja… :(

2022. máj. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!