Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha rövidlátó vagyok akkor...

Ha rövidlátó vagyok akkor felírnak egy szemüveget olvasáshoz és egy másikat vezetéshez is?

Figyelt kérdés

Ha valaki rövidlátó (mármint közelre jobban lát)és olyan szemüveget visel ami jó vezetéshez, akkor jól lát távolra és a közel lévő sebességmérőn is jól látja a számokat ugyanazzal a szemüveggel.

Ha GPS-én megakarja nézni a kisebb betűmérettel írt számokat akkor másik szemüveget kel felvegyen?

Egy átlagos betűméretű szöveget elbír olvasni és jól látja a vezetésre szánt szemüvegjével?

-2,-3 dioptriáról van szó.



2013. jan. 11. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
ha csak rövidlátó vagy, akkor lesz egy szemüveged és kész, amivel mindenhova jól fogsz látni
2013. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
42%

Nem értelek, ha közelre jól látsz, akkor minek kéne olvasószemüveg? Hiszen csak távolra látsz rosszul. Ha olvasol akkor leveszed és kész.


Nekem -2.75-ös szemüvegem van, látok vele közelre is, de valahogy zavaró, jobb ha leveszem mikor olvasok.

2013. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!